Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hink

Rozwiązany: Sterownik przestał normalnie pracowac.

Polecane posty

Witam. Ostatnio nawet często pojawia się u mnie następujący problem:

Podczas grania w rozmaite gry np. WoW, NFS, MoH kiedy minimalizuje po jakimś czasie laptop się zacina, słychać tylko muzykę jeśli jest włączona, najczęściej dzieję się to gdy minimalizuje i przy tym pisze na GG nie wiem czy ma to coś wspólnego jednak nadmieniam. Kiedy grałem w Rainbow Six Vegas podczas gry mi się to zdarzyło i to był pierwszy przypadek kiedy zdarzyło to się podczas gry.

Po zacięciu ukazuję się tabelka właśnie z informacją mniej więcej taka: Sterownik igxprd32 przestał normalnie pracować. Dodatkowo kolory i rozdzielczość zmniejszają się do maximum wygląda to dosłownie jak malowane farbą olejną, są to bardzo małe pixele i towarzysząca temu bardzo mała rozdzielczość, gorzej jak w Windowsie 98. Dopiero po restarcie laptopa wszystko wraca do normy.

Zwracam się tutaj na forum z tym problemem ponieważ być może ktoś już miał ten problem i rozwiązał go lub ktoś inny kto zna się na tym. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże sterowniki powiadasz, instalowałem z strony Intela nie pomogło a szukać innych, często są z deka przeterminowane.

Czyli po twojej wypowiedzi stwierdzam że tylko sterowniki mogą pomóc czy coś jeszcze ? :)

Jeszcze dodam, czy jest możliwość zarządzania pamięcią operacyjną?

A sterowniki jakie posiadam obecnie to: igxprd32 6.14.10.5218 / XP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W msconfig (start -> uruchom -> msconfig.exe) w zakładce uruchamianie możesz odznaczyć właściwie WSZYSTKIE pozycje. Warto jednak zostawić np. aplikacje odpowiedzialne za modem (jeśli masz stareńkiego speedtoucha, wygodniej jest pozostawić powiązane z nim procesy - u mnie były bodaj 3 albo 4) i antywirusa (jeśli posiadasz).

Odciąży to minimalnie system. Nie pamiętam jak to dokładnie było w XP, ale chyba w menedżerze zadań było możliwość ustawienia priorytetów dla procesów.

Jest też szansa że masz jakiegoś wirusa który zużywa dużo RAM.

Jeśli to nie braki pamięci są przyczyną, to nie wiem, może ktoś mądrzejszy ode mnie wpadnie na inny pomysł...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki, parę procesów odznaczyłem, zobaczymy jak teraz będzie się sprawować system :)

Wirus w moim laptopie? Nie ma szans avast aktualizowany na bieżąco skanowany komputer codziennie.

Wirus odpada. Być może ktoś jeszcze się wypowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś nie darze pandę zaufaniem ponieważ kiedy zainstalowałem po ponownym uruchomieniu komputera moja maszyna zaczęła się "mulić" powolne chodzenie, jakieś problemy z aplikacjami skłoniło mnie do odinstalowania, Avast przekonał mnie do siebie po przeczytaniu o nim w którymś z numerów CD-A było o wirusach. Był tez na płycie darmowy więc zainstalowałem i do dziś nie mam problemów z wirusami, czasem wpadnie jakiś robak ale od razu go nie ma. Osobiście jestem zadowolony z Avasta.

A wracając do tematu bo trochę uciekliśmy: zrobiłem co poradziłeś, być może ktoś jeszcze się wypowie, pożyjemy zobaczymy :)

@Edit: Temat do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...