Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ImperatorCzasu

Rozwiązany: Coś się upiekło? :/

Polecane posty

Witam.

Posiadam spory problem z kompem. Dziś wieczorem włączam listwę i wciskam guzik żeby włączyć kompa a tu brak reakcji.

Po włączeniu zasilania nie zapaliła się żadna dioda ani nic nie pisnęło jak zazwyczaj przy włączaniu mojej maszyny.Oczywiście sprawdziłem ten przełącznik z tyłu, ale wszystko w porządku, nic nie było przestawione. Po prostu komp nie daje oznak życia. Jako że gwarancji już nie mam, toteż rozkręciłem obudowę i poczułem słaby zapach spalenizny.

Obejrzałem krytycznie każdy podzespół w miarę możliwości, lecz nic nie zobaczyłem, żadnych oznak spalenia. Podejrzewam że padł zasilacz skoro komp całkowicie nie reaguje na reanimację prądem. :sad:

Proszę o pomoc albo jakieś sugestie co mam zrobić z tym fantem.

Tymczasem piszę ze starożytnego kompa którego wygrzebałem z szafy, i który raczej długo też nie pociągnie :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Config niesprawnego kompa:

Płyta gł: gigabyte GA-G31M-S2L IG31 S775 BOX

Procesor: Intel dual core E5200 2,5/2mb/800BOX

Pamięć DDR-2 A- DATA 2GB/800 DUAL BOX

Karta Graf: MSI GF 9400GT PX 512 DVI/TV/HDMI

Dysk Twardy: HDD Samsung ASAP HD252HJ 250GB SATA

Nagrywarka: DVD Samsung SH-S202J

Zasilacz: ISO 450-PP 350 watów. 12 volt.

System: Vista ultimate 32 bit. 1,2 service packi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem o tym zasilaczu w google, to jest spora szansa że się po prostu sfajczył... tak to bywa z tanimi zasilaczami. Miejmy tylko na dzieje, że nie zabrał ze sobą reszty kompa. Jeśli masz taką możliwość sprawdź w innym komputerze, czy twoje podzespoły jeszcze działają, a zasilacz i tak do wymiany się nadaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest sprawny. Przed chwilą sprawdziłem go sposobem ze strony którą zapodał mi MikaelDorren i zasilacz ruszył i działał dopóki go nie wyłączyłem. Jednak po ponownym podłaczeniu zasilacza do płyty głównej nie ma żadnych zmian.

Więc najpewniej siadła płyta główna lub inny podzespół.

@Crom3ll--Mam ten zasilacz od 2 latek i nigdy nie było problemów.I teraz też działa.

Mam jeszcze pytanie : 2 dni temu podłączyłem wieżę stereo pod kompa poprzez przylutowanie końcówek Jacka 3,5 do głowicy magnetofonu i dźwięk był jak najbardziej i wszystko grało. Czy taka przeróbka mogła doprowadzić do obecnej sytuacji? Czy mogło wystąpić jakieś przeciążenie, albo coś innego? Z tego co wyczytałem w goglu to raczej niemożliwe, ale na wszelki wypadek zapytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Starzec:

Weź płytę główną i zobacz, czy nie ma na niej uszkodzonych kondensatorów lub jakichś innych oznak zepsucia.

Zasilacz podejrzewam, że masz taki. Jak widać ma on bardzo słabą linię 12V - 192W. Bardziej nadawałby się do kompa z AGP niż z PCI-E. Działać to on jeszcze może, ale problemy z poprawnym dostarczeniem napięć mogą być. Jeśli możesz pożycz od kogoś dobry zasilacz z lepszą linią 12V i sprawdź na nim kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren- Mam właśnie taki zasilacz jaki podałeś na obrazku. Wszystkie oznaczenia się zgadzają.

Wymontowałem płytę główną i obejrzałem ją centymetr po centymetrze z każdej strony i nic nie dostrzegłem, żadnych przepalonych kondensatorów ani innych elementów.

Zgodnie z radę spróbuję z lepszym zasilaczem i zobaczę czy komp zareaguje na inny zasilacz.

Pozdrawiam i dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za posta pod postem, ale udało mi się rozwiązać problem. Pożyczyłem zasilacz od kumpla i zamontowałem po czym udało mi się uruchomić komputer :biggrin: i działa sprawnie. Więc to wszystko była wina zasilacza. Poprosił bym was jeszcze o jakieś propozycje odpowiednich zasilaczy do tej konfiguracji:

Płyta gł: gigabyte GA-G31M-S2L IG31 S775 BOX

Procesor: Intel dual core E5200 2,5/2mb/800BOX

Pamięć DDR-2 A- DATA 2GB/800 DUAL BOX

Karta Graf: MSI GF 9400GT PX 512 DVI/TV/HDMI

Dysk Twardy: HDD Samsung ASAP HD252HJ 250GB SATA

Nagrywarka: DVD Samsung SH-S202J

Najlepiej w cenie do 150 zł. Albo jakieś linki do zaufanych sklepów gdzie jest duuuży wybór zasilaczy( tylko nie Allegro i Esc.pl).

Dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikaelDorren--- jak najbardziej mogą być. Wkrótce coś pewnie stamtąd wybiorę i zakupię:]

Skoro już po wszystkim, to proszę o zamknięcie tematu i składam podziękowania za szybką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...