Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pein

Moje temperatury- czy właściwe?

Polecane posty

Witam.

Ostatnio robiłem w komputerze "letnie porządki" (muhahuahua), i zbadałem po tym temperatury. Znaczna poprawa, ale jestem perfekcjonistą, i mi to nie wystarczy. ;)

Na dole zamieszczam screena z programu HWMonitor. I pytanie- czy te temperatury są w porządku? Czy może za wysokie?

http://imageshack.us/photo/my-images/854/beztytuunez.jpg/

Pozdrawiam.

P.S.

Wszystkie temperatury w idle'u.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie robiłem, nie mam do takich rzeczy głowy.

Dużo za wysoka? Bo np. w 3dmark Vantage w teście CPU mam bardzo słabe wyniki.

Swoją drogą, napisałeś, ze karta OK... przed czysczeniem w idle'u miałem minimum 71 stopni. ;) a w stresie to czasem nawet 110. Teraz w stresie to góra 77-80.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed czysczeniem w idle'u miałem minimum 71 stopni. ;) a w stresie to czasem nawet 110. Teraz w stresie to góra 77-80.

No to już Ci się nieźle grzała. Teraz temperatura karty jest w porządku.

Co do procka to mogłoby być tak z dziesięć stopni mniej, ale z temperaturami to tak naprawdę, dopóki nie ma rzeczywistego przegrzania, nigdy nic niewiadomo i wbrew pozorom, wcale nie jest łatwo ocenić czy dana temperatura jest już za wysoka. Najlepiej tak jak napisał yojo2, wrzuć screena z temperaturami w stresie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę, ale jak będę miał czas na grę (zamówiłem wczoraj Wiedźmina 2, ale pobrałem pirata w roli takiego benchmarka), spróbuję w Wieśku Drugim.

Mam jeszcze taki problem z kartą graficzną- czasami pojawiają mi się artefakty podczas gry... ale temperatura jest w porządku (70 stopni podczas gry). Dzieje się tak bardzo rzadko. Wygląda to tak- włączam np. Wiedźmina 2, i widzę takie cienkie, mrugające białe paski. Gdy wyłączę i włączę grę, jest OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie paski mogą oznaczać, iż (właśnie) karta się przegrzewa albo, że jest uszkodzona. To także może być wina monitora, ale ponieważ wcześniej karta Ci się gotowała, więc jest główną podejrzaną. Tak dla porządku: sprawdź czy na innych rozdzielczościach i częstotliwościach odświeżania też to występuje, ewentualnie na innych sterownikach. BTW na piratach mogą występować różne dziwne rzeczy. ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(zamówiłem wczoraj Wiedźmina 2, ale pobrałem pirata w roli takiego benchmarka)

Otrzymujesz ostrzeżenie za piractwo.

No nie przesadzajmy. Równie dobrze mógłbym tego nie napisać, a nikt by nie ucierpiał, bo gra jest w drodze do mojego domu. Za każdym razem wyłączałem po pierwszej rozmowie z Foltestem. To nie jest nawet 10 minut gry! IMO, taki trochę naciągany warn... ale nic, nie będę się wykłócał. Sumienie mam czyste. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUper. Chyba wykrakałem. Właśnie coś się posypało... Artefakty na cały ekran. Komputer nie chce się włączać. Musiałem wyłączyć sterowniki karty graficznej, abym mógł to w ogóle napisać... identycznie miałem jakieś dwa miesiące temu, wtedy działałem w trybie awaryjnym, potem postanowiłem włączć kompa normalnie. WOW, działał, działały gry (zazwyczaj w grach wyłączało). Teraz, po ok. dwóch miesiącach, włączam CoJ:WK, i artefakty, komputer się wyłącza. A jakieś dwa tygodne temu czyściłem kompa, wszystkie temperatury były w porządku... być moze ta karta jest juz całkowicie uszkodzona, bo kompa dostalem od brata, który w ogóle go nie czyscil. Temperatury w idle'u ciągle były powyzej 70.

Stawiam na kartę, z BARDZO ciężkim sercem. Gainward Rampage700 GS GLH to potwór. Cholernie DROGI potwór.

No nic, oddam do serwisu, może wyprowadzą mnie z błędu (oby to było coś innego!)...

Pozdrawiam, temat do zamknięcia... (chyba, że ktoś ma jakieś pomysły?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...