Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DeMola

MA770T-UD3P, "post error occurs" Gdzie i jaką kupić baterię?

Polecane posty

:dry: Od pewnego czasu mam pewien problem z komputerem.

Otóż, czasami komputer nie chce się włączyć i bios wysyła sygnały dźwiękowe ( 4 długie ).

Reset biosa pomaga uruchomić komputer.

Gdy włączam komputer to wyskakuje okienko "cmos checksum error - post error occurs".

Jak mniemam chyba jest to problem z baterią płyty głównej i tu moje główne pytanie.

Gdzie taką baterie mógłbym kupić ?

Czy każda bateria na płycie głównej ma ten sam rozmiar ?

Gdyby co to podaje moją płyte główną : Gigabyte Ga-MA770T-UD3P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do płyt głównych używa się baterii CR 2032 dających napięcie 3V. Od czasów pierwszych procesorów Pentium nie spotkałem się z jej innym typem na jakiejkolwiek płycie. Ale, oczywiście, nigdy nie wiadomo co może strzelić do głowy któremuś projektantowi:) Zawsze możesz zabrać ze sobą starą baterię i przymierzyć do niej nową. Kupisz je w dowolnym sklepie z elektroniką (kabelki, wtyczki i inne takie) albo w dużych sieciach jak RTV-Euro-AGD czy Media-Markt.

Z tym, że płyta jest dość nowa i jej bateria powinna jeszcze wystarczyć na długo. Jest możliwe, że po wymianie problem nie zniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria zakupiona. Takie małe coś a kosztowało mnie 12 zł ... To dobra cena czy przesadzona ?

Co do komputera to zobaczymy jak to się dalej potoczy. Proszę aby temat jeszcze nie został zamknięty.

Chce być pewien że nic przez te kilka dni się nie stanie, a jeśli coś będzie nie tak to postaram się opisać lepiej mój problem tutaj.

Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wymiany baterii niestety dalej mam problem z uruchomieniem komputera, tak więc nie byl to problem z baterią.

Podczas gdy zawsze włączałem komputer, wiatraczek wchodzil na maksymalne obroty tylko na chwilę i zaraz słychać bylo 1 krótki sygnal biosu (ktory jak wiadomo mówi nam że wszystko jest w porządku). Teraz po uruchomieniu komputera wiatrak wchodzi na maksymalne obroty i nie przestaje się krecić. Jesli robie reseta to bios wysyla 4 dlugie sygnaly dzwiękowe po czym resetuje sie i piszczy od nowa.

Grafika, widze chodzi i wiem ze z nią problemów nie ma bo wczoraj gralem w gry bez problemu. Czy moze jest to problem z procesorem lub pastą termoprzewodzacą, badź jej brakiem?. Postaram się uruchomić komputer i proszę powiedzcie mi gdzie mógłbym zacząć szukać przyczyny...

E: Komputer uruchomiony, teraz czekam na jakąś drobną pomoc.

Komputer był przeskanowany wczoraj i nie było wirusów, więc strona systemu raczej nie ponosi winy za moje problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"cmos checksum error" może być też objawem awarii płyty głównej, spowodowanej np. źle działającym zasilaczem. Chociaż twój Amacrox Warrior nie jest najgorszą konstrukcją. Czasem też uszkodzona pamięć RAM może powodować takie komunikaty. Sprawdź ją programem Memtest86. Testy muszą trwać bardzo długo, co najmniej 4 - 5 przebiegów. Poza tym masz mocno podkręcony procesor. Zobacz czy błąd pojawia się przy fabrycznych ustawieniach zegara. Jeśli nic to nie da spróbuj pożyczyć od kogoś dobry zasilacz. I "poużywaj" na nim swojego kompa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę znaleźć powyższy program ?. Znalazłem tylko obraz ISO na którym nie ma żadnego pliku .exe, a jeśli chodzi o nagrywanie płyt, to niestety nie mam takiej możliwości bo nagrywarka mi się psuję. Co do procesora to jest to troszkę nieaktualne info. Sygnaturka edytowana :). Niestety, jeśli chciałbym pożyczyć od kogoś albo Ramy albo Zasilacz, to raczej jest to niemożliwe ( po prostu nie mam od kogo ). I ostatnia sprawa, co do mojego zasilacza... Sprawdzałem wczoraj komputer i jest to 400W zasilacz. Informatyk składający ten komputer powiedział że spokojnie wystarczy zasilacz powyższej firmy ( tylko cytuje ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w biosie mam ustawić bootowanie usb na pierwszym miejscu, tak ?

Jako że nie mam zamiaru niczego w biosie zepsuć czy tracić czas na testowanie to chciałbym o coś zapytać.

Skoro chce uruchomić program z Pendrive to jako First Boot Device co mam ustawić ? Mam do wyboru : USB-FDD, USB-ZIP, UBS-CDROM, USB-HDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USB-HDD powinno zadziałać.

USB-FDD nie wykrywa wcale, przy ustawieniu USB-HDD caly czas stoi na poczatkowym ekranie i tak jakby czeka na pendrive ktory jest w usb... ale go nie wykrywa.

Gdy odpialem pendrive to dalo komunikat Operative system load error.

Czy to aż tyle trwa, przy czym nie widać żadnego postępu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podłączyć pendrive do innego gniazda. Płyty główne często potrafią wystartować system tylko z niektórych z nich. Zwłaszcza unikaj tych z przedniego panelu oraz takich na śledziu podłączonym do płyty taśmą. Jeśli i to nie pomoże, to szukaj znajomego z nagrywarką i wypal ten obraz ISO. Z wystartowaniem z CD-ROMu nie powinno już być problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...