Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Elipse

Rozwiązany: Karta graficzna GeForce 9600GT głośny wentylator

Polecane posty

Witam mam tego GeForce'a już trochę czasu max 1.5 roku i zawsze był głośny przyzwyczaiłem się do tego ponieważ wcześniej miałem 8600GTS i też była to głośna karta. Wracając do tematu wczoraj na wieczór wróciłem do domu załączam komputer a on charczy jak polonez, myślę przeczyszczę go rano i mu przejdzie. Dziś z rana wyczyściłem wszystkie wiatraczki, kabelki i dyski ale on nadal charczy. Sprawdziłem źródło dźwięku okazało się że karta graficzna, rozbroiłem ją wyczyściłem (było tam pełno brudu, aż dziw że ten wiatraczek się jeszcze nie zapchał). Włączam komputer na nowo... chwile pochodził cicho a po 5 minutach znowu wyje. Później sprawdziłem temperaturę(SpeedFan) to karta graficzna oscyluje między 40oC a 43oC a procesor stale i nie zmiennie 51oC. Co może być powodem tego wycia? Proszę pomóżcie bo oszaleję >.<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś podać pełną konfiguracje komputera? Bo tak to nie za bardzo mogę powiedzieć czy temperatury są w normie czy nie. Jaki masz zasilacz (model moc i marka)? Bo jeżeli jest to jakiś no-name to może się tłuc i to bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mamy winowajcę! Nie mam 100% pewności ale podejrzewam, że to zasilacz jest przyczyną hałasu bo ze względu na niską sprawność może się mocno tłuc. Temperatury procesora są minimalnie zbyt wysokie. Mógł byś napisać jakie są w stresie? Temperatury w stresie mierzymy tak:

1.Instalujemy program HWMonitor.

2.Włączamy go.

3.Włączamy dowolną grę (lepiej jakąś bardziej wymagającą) NIE zamykamy programu HWMonitor.

4.Gramy jakieś 15 min.

5.Wyłączamy grę-temperatura zapisana jako max to temperatura w stresie.

Sorry, że tłumacze tak szczegółowo, ale wiele osób mierzy temperatury tak, że grają, zamykają grę, włączą program do pomiaru i myślą, że to są temperatury w stresie, a przez ten czas temperatura może znacząco spaść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są IMO w porządku. Więc ja obstawiam, że za hałas odpowiedzialny jest zasilacz po za tym ze względu na jego jakość wymiana jest zalecana bo w innym wypadku ryzykujesz uszkodzeniem sprzętu. Sam kiedyś miałem podobny problem ze starym komputer (zasilaczem był Logic 300wat :tongue: ) też myślałem, że to coś z chłodzeniem podzespołów ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że to wina zasilacza, po jego wymianie komputer stał się wielokrotnie cichszy. Oczywiście może się okazać, że jest to wina chłodzenia na procesor i/lub kartę i jeżeli chcesz osiągnąć większą cisze to powinieneś je wymienić bo chłodzenia BOX rzadko jest ciche. Wiesz może jaką masz obudowę? Czy ma ona dodatkowe wiatraczki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak charcze (klekocze jak trabant lub traktor), to wina samego chłodzenia (zjechane łożyska i luzy), nic na to nie poradzisz, poza wymianą wentylatora. Ewentualnie można popróbować smarowania, choć to raczej doraźne rozwiązanie, które pomaga tylko chwilowo (dokładnie czym smarować, Ci nie polecę, poszukaj sobie o tym w necie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...