Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PostrachWsi

Strefa EDGE

Polecane posty

Witam,

Mam taki problem ponieważ mam blueconnecta 7mb, ale mój dom znajduje się w strefie EDGE, za racji czego prędkość nie przekracza 30kb/s. Che zainwestować w lepszy modem oraz tarcze wzmacniającą zasięg, czy to coś da? Bo nie chce wywalać nie potrzebnie kasy, a na mojej ulicy niestety się nie da puścić neta z kabla. Czy są jeszcze jakieś inne sposoby, aby przyspieszyć neta? jeżeli jak to jakie?

Proszę o odpowiedz i dziękuję z góry!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynymi opcjami jest zmiana miejsca zamieszkania, antena kierunkowa lub odpowiednio spreparowana satelitarna. Pytanie tylko czy złapiesz 3g :)

Zapomniałbym jednak o innej technolgii. CDMA - posiada ją orange i plus. prędkosć do ok 2bps i co ważne, połączenie jest stabilniejsze, bts bardziej pojemne i możesz sie cieszyc niskimi pingami. Nadajniki są w wielu miejscach i sięgają dość daleko, cała technologiia powstała z myślą o słabo zurbanizowanych rejonach:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz mieć ten nowszej generacji modem (ich cena to ok 400 zł, ja wziąłem go sobie za punkty premii które się zawsze dostaje)

i kupiłem antenę za 100 zł (antena ma gruby kabel i przejściówkę do modemu ,do jego wejścia zewnętrznego )

Pewnie masz taki modem (takiej budowy)

E160TMobile.jpg

kup antenę z takim grubym ,twardym kablem , długość ok15 metrów (ja mam tą antenę puszczoną przez komin i stoi kilkanaście metrów nad ziemią)

A to wymagana przejściówka ,powinna być w pudełku z Anteną .

77396.jpg

ps.na wsi mam full zasięg cały czas rodzaj połączenia czy jakoś tak mam (DC-HSDPA+era ) czasami wbija na umts era ale i tak chodzi przynajmniej 300 kb/s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baVan

Powtarzam do ciężkiej anielki to ze ty złapałeś nie znaczy że koledze to się uda, czy na pewno osiągnie jakieś szczególne prędkości. 300kbps to nieco ponad 2,5mbps szału nie ma ale całkiem przyzwoicie. A jakbyś realnie łapał dc(to era ma już dc ocb) to prędkosć 300kbps to jest śmiesznie mała. Można mieć nawet 4000000000kresek zasięgu a transfer rzędu 20, lub 0 kbps, to żaden wyznacznik:) istotniejsze jest dBi i obciążenie stacji,

Poza tym nie rozumiem sensu wydawania 400zł na modem - na alledrogo modem hsdpa 7,2mbps z wyjściem antenowym można dostać za 140zł - na przykład modemy play, które nie mają simloków i gwarancja powinna na nie być. Jak bedzie potrzebny lepszy - umowa się skończy weźmiesz droższy na promocji:)

Jaką antene? kierunkową, dookólną, te kwadratowe puchy czy co? w kablu liczy się jak wytłumia a nie jego grubość, poza tym im dłuższy tym gorzej:) wiec nie zarzucaj 15m jak może wystarczyć połowa. A to spora różnica:)

@PostrachWsi

Nie słuchaj człowieka bo się trochę chłopak nie orientuje:)

Sprawdz jak daleko masz nadajniki ery i jakiego typy są tutaj http://mapa.btsearch.pl/

Bo możesz kilka stówek wydać a różnicy żadnej nie będzie a jedynym rozwiązaniem może się okazać zmiana sieci.

Modem e5 to fajny sprzęt. Możesz go wystawić na allegro za 300zł spokojnie pójdzie. za kase możesz kupić modem play(nowe nie mają simlocków a mają wyjścia antenowe) a co do samch anten, nie jestem zadnym ekspertem zeby się wypowiadać mogę jedynie polecić lekturę tego: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=5736

Więc zrozum, najpierw sprawdz czy 3g jest potem myśl o modemach i antenach:) (ale ogólnie jak dobrze sprzedasz tą e5 to będziesz miał na całą inwestycje w modem antenę kabel i końcówki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę, sprawdz najbliższe Ciebie bts dałem link do mapy jezeli nie chcesz podawać miejscowości/ulicy podaj odległość od bts i pasmo nadawania. wtedy będzie mozna myśleć czy dokupienie anteny coś da lub też jest możliwość zmiany operatora:) - np plus/orange i ich CDMA:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pięknie ładnie widać ze z ery masz tylko gsm - edge to max jaki możesz mieć

Nadajnik plusa to 3g:) prędkość będzie dużo wyższa:) zmień sieć:) a jeżeli masz poniżej 1km do nadajnika nawet w anteny nie powinieneś się bawić:)

I ciesz się właśnie uniknąłeś bezwartościowej porady baVana która kosztowałaby Cię 500zł a nic by nie zmieniła:) chyba ze ten drugi nadajnik ery ma 3g. spróbuj ustawić w opcjach programu do neta wymuszenie 3g:)

tyle:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...