Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szymon1944

Rozwiązany: hakerzy i konta bioware

Polecane posty

Witam dziś otrzymałem wiadomość e-mail od BioWare o treści (przetłumaczona przez google tłumacz):

Niedawno dowiedziałem się, że hakerzy uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do dekady stary system BioWare serwer wspieranie Neverwinter Nights forum. Natychmiast wziął odpowiednie kroki w celu ochrony danych naszych klientów i rozpoczął gruntowny bieżącej oceny naruszenia. Ustaliliśmy, że nie dane kart kredytowych, było zagrożone z serwerów, ani nie my kiedykolwiek lub przechowywania poufnych danych, takich jak numery ubezpieczenia społecznego. Nasze badania pokazują, że informacje takie jak nazwy użytkowników, hasła zaszyfrowane, adresy e-mail, adresy pocztowe, nazwiska, numery telefonów, klucze CD i daty urodzenia z tych kont na forum w systemie może być naruszona, a także inne informacje (jeśli są) że może być związane z kontem EA. W obfitości ostrożność, musimy zmienić swoje hasło w celu zapewnienia bezpieczeństwa konta. Zapraszamy do odwiedzenia tego TU BYŁ LINK DO ZMIANY HASŁA zresetować hasło.

Jeśli link wygasł, kliknij tutaj, aby wygenerować nowy e-mail.

Traktujemy bezpieczeństwo informacji bardzo poważnie i wszelkie niedogodności z tym problemem Ciebie. Jeśli Twoja nazwa użytkownika, adres e-mail i / lub hasła do Twojego konta EA są podobne do tych używać na innych stronach, zalecamy zmianę hasła na tych stronach, jak również. Zalecamy wszystkim naszym fanom, by zawsze być świadomi wszelkich podejrzanych e-maili lub aktywności konta i zgłaszanie wszelkich podejrzanych e-maili i aktywności na koncie do obsługi klienta na 1-877-357-6007.

Jeśli masz pytania, prosimy odwiedzić naszą FAQ się z obsługą klienta http://support.ea.com/app/answers/detail/a_id/5367/ lub kontakt pod numerem telefonu powyżej.

I Mam do was pytanie, o co mniej więcej tu chodzi? Mam zmienić hasło, czy ta wiadomość jest od nich, czy może podszywa się ktoś pod nich w celu uzyskania mojego nowego hasła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieść oryginalną wiadomość, a nie przetłumaczoną za pomocą Google Translate (link wytnij). Jeśli to jest oryginalna wiadomość, to wiesz już co z tym zrobić. Możesz spróbować zalogować się na swoje konto Bioware i sprawdzić, czy login działa. Jeśli działa, to zmień hasło za pomocą swojego panelu użytkownika, jeśli nie działa, to przywróć sobie hasło. Link podany w mailu wydaje się prowadzić do strony EA i raczej jest prawidłowy, ale dla pewności możesz wejść na stronę i wszystko przeklikać ręcznie.

[edit]

Sprawdziłem i mam to samo. Po przeklikaniu wszystkiego ręcznie doszedłem do tego samego adresu, który był podany u mnie w mailu, więc najpewniej to nie jest próba wyłudzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak długo jak nie podajesz swojego starego hasła, jesteś bezpieczny. Jeśli by Cię prosili o podanie starego hasła (a nie powinni), to wtedy by coś było nie tak. A tak, to co komu po haśle, które nie działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...