Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

GePaRD24243662

Problem przy formatowaniu !

Polecane posty

Witam. Nie wiem czy dobrze robię pisząc w tym temacie te pytanie, ale co tam :)

Mam problem ponieważ kupiłem nie dawno laptopa z wgranym windowsem 7 lecz chciałbym go sformatować na normalny xp ponieważ dużo się zacina i wyłacza się potwornie długo .

Chciałbym go sformatować też, ponieważ jestem fanem gier i lubie grać w nowe gry :)

gdy mam płytke w komputerze i się włacza klikam f2 i potem nie wiem co mam zrobić bo jest skomplikowane menu Laptop ma nazwe Acer Aspire 5742ZG-P613G50Mncc proszę wskazówki ale takie bardziej rozwinięte bo aż tak dobrej wiedzy nie mam :) SZYBKO

Mógłbyś trochę się przyłożyć do pisania. Jako że problem dotyczy instalacji systemu, przenoszę temat do Programów. - MD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chodzi ci o zainstalowanie Windowsa XP to wystarczy byś włożył płytkę z Windowsem do napędu cd >> zrestartował pc i podczas włączania się komputera będzie napisane "jeżeli chcesz by komputer został włączony z płyty kliknij dowolny przycisk" klikasz ,czekasz >> wyskakuje okienko który dysk sformatować ,oczywiście wybierz dysk C ,komputer zacznie się formatować , może to trwać nawet godzinę >> później się zresetuje ,po czym nie klikaj nic >> wyskoczy okno instalowania systemu i teraz pozostaje tylko czekać ok.godziny do zakończenia instalacji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Bios'ie trzeba włączyć boot'owanie z płyty czy jakiś tak .

Ale je też nie wiem gdzie się to włącza bo nie miałem okazji zaglądania tam , ty też lepiej tego nie rób puki tu ci ktoś nie powie dokładnie co i jak , albo poproś jakiegoś znajomego który śę na tym zna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na moje oko, to Siódemka powinna na tym notebooku śmigać. Jesteś pewien, że wina jest po stronie systemu?

Z zainstalowaniem XPka na tym lapku może być problem - na stronie producenta nie ma sterowników do tego notebooka, więc jest wysoce prawdopodobne, że coś nie będzie działało prawidłowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie umiem to zrobić a mam tak zrąbane menu w tym kompie że nie mogę do niczego dojść mam taki wizerunek jak na screenie 3 i jak wchodze w boot to mam takie cos

Boot priority order :

1.IDEO : WDC .......

2. IDE1 : Optiarc ,,,,

3. USB FDD:

4. NETWORK BOOT : legacy ....

5. USB HDD :

6. USB CDROOM :

po : <~ tym nie ma nic napisane ....

omg pomóżcie ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh
6. USB CDROOM
Dajesz to na początek listy. Jednak radzę się zastanowić czy robić downgrade do prymitywniejszego systemu, może sprawdź czy nie dostałeś jakiś śmieciowych programów od producenta, które zawalają i mulą Ci laptopa? W takim wypadku skasuj je i przeczyść rejestr a system powinien śmigać dużo szybciej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...