Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kolekcjoner21

blue screeen 0x00000124

Polecane posty

Gość lynenhynenh

Chyba coś źle skopiowałeś linki, lub Ci skasowali. Może najpierw podaj pełny konfig razem z zasilaczem i system - nazwa + kiedy był ostatnio reinstalowany, od kiedy występuje problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info . Linki już poprawione .

konfig.

Ma770-ud3

radeon HiS 6950

ocz modhstream pro 500 W

phenom b25 x4 3.6 GHz (kręcony)

4 gb ramu .

Windows 7 Ultimate x64

Problem występuje od jakiegoś tygodnia . Reinstalowałem jakiś miesiąc temu gdy wymieniałem grafikę.

tak BTW . Mam też dziwny problem . jak daje ppm na Mój komputer to pokazuje mi że mam x4 2.7 . Odpalam CPU-z pokazuje dobrze a jak dopale jeszcze raz to w ogóle jakoś inaczej . O co kaman z tym . To tak BTW .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh
(kręcony)
No właśnie. Według mnie sprzęt jest ok, ale zarówno BSoDy jak i problemy z rozpoznaniem procesora często występują po nieudanym podkręceniu. Jeśli zauważyłeś jakiś związek między wykonaniem OC a pojawieniem się problemu to sprowadź proca do standardowych zegarów i zobacz czy wtedy też występuje ten problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Sprawdzę, jak zresetuje lajfboksa bo dziś wykorzystałem limit ściągania z tego serwisu.

Sprawa przypomina mi trochę kłopoty po odblokowaniu Radeona 6950, może też to robiłeś? Wtedy pomógł mi reinstal. Na razie to wszystko co przychodzi mi do głowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie robiłęm choć mam zamiar to zrobić gdy się uporam z BS.

btw . Jakie miałeś kłopoty przy odblokowywaniu radka ?

Problem z rozpoznaniem proca już zniknął . cool & quiet było włączone .

Nie wiem czy to istotne , ale jak sprawdzałęm czy to może nie ramy nawaliły i wyjąłem jedną kość , a potem drugą to wydaje mi się że screeny rzadziej wyskakiwału .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Przejrzałem minidumpy, choć nie obyło się bez kłopotów bo debugger cały czas wywalał jakiś błąd i... nic szczególnego nie znalazłem. Niestety mam za niski level by wszystko ogarnąć :dry: Jeśli Sevard się tym nie zajął, to znaczy, że nie ma szans.

Skoro wyjęcie pamięci coś zmieniło, to wypadało by ją sprawdzić http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,Prog...dows,12556.html Jeśli test pamięci nic nie wykaże, to chyba będzie trzeba strzelić reinstal.

Po odblokowaniu Radka cały czas wysypywał się system lub gry, tyle że bez BSODów, po prostu obraz się zatrzymywał. Po reinstalacji Windows problem całkowicie zniknął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już jestem po formacie . Mem testem sprawdzałem wcześniej i nie było błędów . Narazie zobacze jak się będzie sprawował . Raz się zresetował ot tak . mam nadzieje że to jednorazowe /

EDIT : Format nic nie dał . Nie wiem co robić ,jestem po prostu załamany . Skończyły mi się już pomysły .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Sevard się tym nie zajął, to znaczy, że nie ma szans.

Nie zająłem się tym, bo nie było sensu. Najbardziej oczywista rzecz została zbyta słowami "Nie zauważyłem żadnego związku .". Skoro dany użytkownik nie ma zamiaru sprawdzić co się stanie po odkręceniu procka, to moim zdaniem nie ma sensu się bawić.

Osobiście jednak sądzę, że problem jest dokładnie tu

ocz modhstream pro 500 W

ModXStream jest bardzo wrażliwy na temperatury. Przy temperaturach wyższych niż ~30 stopni (czyli temperaturach przewyższających te, które są podczas testów) ten zasilacz potrafi naprawdę nieźle świrować.

Minidumpy przejrzę jutro, ale diagnostykę trzeba jednak zaczynać od przywrócenia nominalnych taktowań, jeśli było przeprowadzane OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za info . Taktowania już przywróciłem lecz zajmę się tym jutro gdyż dziś już padam .

Jeszcze raz dzięki za pomoc . Będę czekal na dalsze instrukcje .

Nie chcę zapeszać ale odkąd dałem na domyślne taktowania etc wszystko jest ok .Gdyby oznaczało to że podkręcanie jest winne to nie będę mógł go w cale kręcić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to oznacza, że przesadziłeś z kręceniem procka. Możesz spróbować z mniejszym taktowaniem lub większym napięciem. Tym razem jednak po OC porządnie sprawdź procek programem OCCT, czy Orthosem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...