Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hohen95

Problem z instalacja win7-bootmgr missing

Polecane posty

Witam,

Nie mogę zaistalować win7, przy odczytywaniu jakiejkolwiek płyty wyskakuje napis "BOOTMGR is missing press crlt+alt+del to restart"

Jakie są rozwiązania tego problemu. Próbowałem odpalić z innego komputera, podmieniając tylko dysk twardy- wyskakuje ten sam napis-czyli wykluczam wadę całego nowego sprzętu. Próbowałem także odpalić win7 repair disc, taki sam napis, jakby nie można było zapisywać nic na ten dysk. Sprzęt:

Procesor AMD PHENOM II X4 955 Black Ed. BOX

3.2 GHz, AM3 ( HDZ955FBGMBOX )

SATURION 424.50 zł

Płyta główna MSI 870-C45

Pamięć DDR3 GOODRAM

4 GB / 1600 (2x 2 GB), CL9 ( GR1600D364L9/4GDC )

KURTMEDIA 138,99 zł

Dysk SAMSUNG 1 TB, 32 MB, 7200 obr., 3.5", SATA

HD103SJ

SATURION 193,30 zł

Nagrywarka SAMSUNG SH-S223C

22x DVDRW DL, SATA, OEM, czarna ( SH-S223C/BEBE )

SATURION 66.70 zł

Grafika- Sapphire 5850 Vapor-X

Zasilacz XFX Core 550W

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Płyta w tłoczni została już na pewno dobrze wypalona <powiew piractwa> .

Sprawdź lepiej ten dysk, podłączając go do innego komputera z już zainstalowanym systemem. Jeśli system go nie rozpozna i nie będzie się dał sformatować, to wina HDD jest oczywista - trzeba będzie oddać do serwisu.

Natomiast jeśli wyjdzie że z dyskiem jest wszystko OK, to trzeba będzie sprawdzić każdy kolejny komponent po kolei. Według mnie szansa na to że nawaliła płyta instalacyjna jest bardzo niewielka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A jak sie ustawia kolejnosc bootowania, probowalem wybrac czesc poprzez wcisknie f12, wyskakuje wtedy wybor dyskow i napedu bootowania. 2. Tak, proboje zainstalowac system, probowalem zaistalowac system na innym komputerze, taki sam problem, bootmgr is missing, a podmienilem tylko dysk. cos mi sie zdaje ze bede go musial oddac do serwisu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh
@up Kolega nie wie, jak się ustawia. Wchodzisz do BIOS i szukasz zakładki z ustawieniami standardowymi np. "standard CMOS fea...", tam szukasz czegoś takiego jak np. "first bootable device", oznaczasz napęd i już. Pokombinuj bo w każdym BIOSie to inaczej nieco wygląda. W starszych BIOSach DVD jest często rozpoznawane jako CD, ale spokojnie możesz to zaznaczyć, przy bootowaniu wszystko i tak powinno zaskoczyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem resetować biosa wyjmując baterie na 10 min z płyty głównej, ale nic :( sproboje jeszcze z tą kolejnością bootowanie, ale nie sądzę, ponieważ ręcznie wybieram stacje DVD. Owszem win7 64 pirat, z czego nie jestem dumny, ale za to moja mam kupiła dla siebie jakiś czas temu win7 32, więc właściwie nie jestem piratem pełną gębą, tylko nie mam po prostu tych 450zł na drugi orginał- ledwo co starczyło mi na dobry komputer. Oczywiście z orginalnym win też jest ten problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...