Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chudy17

Zwalniający komputer.

Polecane posty

Mój sprzęt: Sapphire Radeon 5850 1GB. Kingston $GB RAM, AMD PHENOM X4 925 2,8 GHZ, HDD SEAGATE 500GB.

Otoż komputer mi zwolnił od jakiegos czasu, dluzej reaguje na klikanie prawym przyciskiemy myszy, przeglądarką dłuzej się włącza oraz łapie ogolne zwiechy i zamula a przy takim sprzęcie wydaje mi się, iż nie powinno tak się dziać. Kupilem kompa 1,5 roku temu i widac zauwazalny wzrost spadku wydajnosci od nowości. Robilem format niedawno z 3 miesiące temu.

Proszę o opinie i porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne jaki masz sprzęt , jak zasuwał na początku to powinien i teraz :dry:

najczęstszą przyczyną tak szybkiego spadu wydajności są VIRUS'Y :/ bądź duże błędy w systemie , ale u ciebie raczej to ta pierwsza opcja.

Ps.co 3 miesiące możesz formatować PC to nie będzie takich problemów .

(ja tak robię bo na 1 dysku mam windowsa a wszystko pozostałe bezpiecznie na drugim dysku :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, tylko zapracowany człowiek pozniej nie ma czasu instalować tych wszystkich programów itp... dłuzej tez się komp włącza i to zauwazalnie, kiedys jak sie włączał to ikonki od razu na pulpicie normalne a teraz na poczatku biale i dopiero pozniej normalne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj programu CCleaner wyczyść nim zbędne pliki i rejestr.

To nie wystarczy , tym bardziej że Ccleaner nie robi tego dokładnie ponieważ głównie złośliwe oprogramowanie wraca po tym jak zostało "usunięte"

(ja polecam HiJackThis) zainstalować ze 2 antyVirusy bo czego nie wykryje pierwszy znajdzie drugi ,po usuwać zbędne pliki , zrobić Defragmentacje dysku i włączyć pobieranie Automatycznych Aktualizacji w panelu sterowania.

( ja zrobiłem tyle w 1 pracowity dzień i komp chodził jak świeżo po formacie) :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wystarczy , tym bardziej że Ccleaner nie robi tego dokładnie ponieważ głównie złośliwe oprogramowanie wraca po tym jak zostało "usunięte"

ale pomaga odmulić kompa.

(ja polecam HiJackThis)

jeśli kolega ma system 64-bit to będą z tym problemy.

zainstalować ze 2 antyVirusy bo czego nie wykryje pierwszy znajdzie drugi ,po usuwać zbędne pliki ,

2 antyviry jeszcze bardziej mu zamulą kompa.

zrobić Defragmentacje dysku i włączyć pobieranie Automatycznych Aktualizacji w panelu sterowania.

( ja zrobiłem tyle w 1 pracowity dzień i komp chodził jak świeżo po formacie) :wink:

Użyj jeszcze Malwarebytes Antimalware(wystarczy darmowa) po zeskanowaniu daj logi na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdzic temperatury?

LOG Z MALWARE :

Malwarebytes' Anti-Malware 1.51.0.1200

www.malwarebytes.org

Wersja bazy: 6916

Windows 6.1.7601 Service Pack 1

Internet Explorer 8.0.7601.17514

2011-06-22 10:22:26

mbam-log-2011-06-22 (10-22-26).txt

Typ skanowania: Szybkie skanowanie

Przeskanowano obiektów: 161227

Upłynęło: 5 minut(y), 31 sekund(y)

Zainfekowanych procesów w pamięci: 1

Zainfekowanych modułów w pamięci: 0

Zainfekowanych kluczy rejestru: 0

Zainfekowanych wartości rejestru: 0

Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 0

Zainfekowanych folderów: 0

Zainfekowanych plików: 1

Zainfekowanych procesów w pamięci:

c:\Users\Karol\Desktop\phoenix sim unpacker\phoenix sim unpacker\phoenix sim unpacker & skidrow crack\Phx_data\Res\RICO.exe (Backdoor.Bot) -> 1836 -> Unloaded process successfully.

Zainfekowanych modułów w pamięci:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych kluczy rejestru:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych wartości rejestru:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych folderów:

(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych plików:

c:\Users\Karol\Desktop\phoenix sim unpacker\phoenix sim unpacker\phoenix sim unpacker & skidrow crack\Phx_data\Res\RICO.exe (Backdoor.Bot) -> Quarantined and deleted successfully.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...