Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mic_m3

Klucz sieciowy i zabezpieczenie sieci

Polecane posty

Niedawno musiałem wymienić router. Skonfigurowałem sieć i internet mi normalnie działa. Jest jednak jeden problem z komputerem stacjonarnym. Gdy wyszukuję moją sieć to jest napisane, że zabezpieczenie to WEP. Jak widać na obrazku nawet nie mogę wpisać klucza. Gdy wybiorę na WPA-PSK i wpisuję klucz to się nie się łączy w ogóle. Help :sad:

post-41515-1308575744_thumb.jpg

post-41515-1308575760_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem niedawno taki sam problem, z tym, że sam nie umiałem zmienić szyfrowania i przyszedł do mnie informatyk to zrobić. Musisz wejść przez przeglądarkę na swój router i poszukać opcji zabezpieczeń, tam możesz je zmianiać. Ja trochę to schrzaniłem u siebie, ale teraz mam przynajmniej dobre zabezpieczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tak zrobić. Myślę jednak, że problem leży w czymś innym. To wszystko przez szajsowatego TP-Linka. Poprzednio miałem Linkysysa i sygnał był na maxa, mimo tego, że router był 2 piętra niżej (Ukradli mi go. Kto kuźwa kradnie router ? Zwłaszcza, że nic innego mi nie zniknęło). Teraz komputer w ogóle nie chce znajduję mojej sieci (Sezam z WEP). Na iPodzie mimo, że są dwie kreski sygału to i tak nie łączy. Jak zejdę niżej to ewentualnie połączy. Jeśli znowu wrócę na górę to na iPodzie wyskakuję, że nie można połączyć a na Samsungu Wave błąd uwierzytelniania. Zaraz zwariuję. Ostrzegam przed tą firmą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pokazuje 2 kreski bo wykrywa sieć, ale jej ustawienia na urządzeniach i na kompie, którym próbujesz się połączyć są różne. Musisz sprawdzić, jaki system zabezpieczeń masz ustawiony w routerze i wymyślić jakieś hasło. Potem w kompie, który ma być podłączony bezprzewodowo we właściwościach sieci bezprzewodowej w zabezpieczeniach wybierasz odpowiednie funkcje i hasło (te ustawienia muszą być zgodne z tym, które ustawisz na routerze). Powodzenia życzę, bo jak pisałem miałem z tym trochę problemów :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...