Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawel054

Router z mocnym zasięgem...

Polecane posty

1. Cena, jaką maksymalnie możesz przeznaczyć na kupno danego urządzenia.

Najlepiej do 150zł. 200zł to już max.

2. Napisz, kto jest Twoim usługodawcą internetowym (Neostrada, Netia, UPC, Multimedia czy jakiś osiedlowy dostawca).

Będzie to linia ADSL, najprawdopodobniej Neostrada albo Netia.

3. Jaką masz szybkość internetu?

Jeszcze nie wiem ale od 2mb/s do 6mb/s

4. Czy masz już sieć i chcesz dokupić do niej urządzenie? Jeśli tak, to zobrazuj jak zorganizowana jest ta sieć. Uwzględnij inne urządzenia (tj. switch, Access Point, modem) znajdujące się w sieci jak i różnego rodzaju kable oraz anteny (np. anteny panelowe lub kierunkowe).

Sieci nie mam. Obecnie posiadam wyłącznie kartę Wifi na USB niestety bez obsługi standardu 'n'.

5. Ile urządzeń będzie działało w sieci?

Najczęściej 2, rzadko kiedy albo w cale może będzie 3.

6. *** Jeżeli będziesz dzielił pasmo internetowe (np. PC nr 1 ma mieć 5 Mb/s a PC nr 2 max 1 Mb/s) to napisz nam o tym.

Może być, ale nie koniecznie.

7. Dodatkowo możesz napisać czy masz urządzenia działające w standardzie N (tj. karty sieciowe lub inne routery w sieci). **

Jak wspomniałem mam tylko kartę sieciową w standardzie b/g

8. Twoje dodatkowe uwagi i prośby.

Najważniejszą cechą modemu ma być siła zasięgu oraz 'stabilność', aby nie trzeba go było resetować ( najlepiej w ogóle ). Chciałbym też, aby w trybie wifi pingi były jak najmniejsze.

Czytałem dużo forum i jedni polecają TP-linka, inni D-linka, inni Pentagramy, jeszcze inni net-geary i Link-sys... A jeszcze inni każdy z nich odradzają... Sam już nie wiem dlatego wolę założyć wątek. Router jak wspomniałem ma mieć duży zasięg, ponieważ będę dzielił internet z sąsiadem. Sygnał będzie przechodził przez kilka ścian ( 3/4 ) + otwarta przestrzeń + dach ( pokój z PC mam niestety po drugiej stronie budynku względem budynku sąsiada, będzie to zawadzać ?). Budynki jednorodzinne raczej budowane z nowymi standardami ( wybudowane zostały ok. 7 lat temu ). Ważną cechą ma być też bezpieczeństwo, aby nikt inny nie mógł się podłączyć.

Co do karty sieciowej mogę kupić ze standardem 'n' jeżeli zasięg będzie dużo lepszy. Mogę też dokupić jakąś antenę jeżeli jest taka możliwość.

Czyli w skrócie przede wszystkim router ma mieć duży i mocny zasięg, podstawowe zabezpieczenia, dobrej jakości stabilność i bezawaryjność no i dobrze by było gdyby pingi były nadal w miarę dobre ( zadowolę się pingami w granicach 50-60ms ).

Za odpowiedzi dziękuję.

Przepraszam, że post pod postem, ale znalazłem dobre opinie o tym modelu - TP-Link TD-W8960N

Mam kartę WLAN ze standardem 'g'. Myślę, że to może nie wystarczyć. Doradzicie jakąś kartę WLAN najlepiej na USB?

Apropo zasięgu... Czy lepiej będzie zamontować dodatkową antenę na karcie WLAN, czy lepiej będzie zamontować anteny na routerze?

Chciałbym ponieść przy tym jak najmniejsze koszta :) Jaką antenę polecacie? Jak wspomniałem sygnał w najgorszym przypadku przejdzie przez szybę ( :D ), otwartą przestrzeń ( jakieś 25 metrów ) może zawadzić o garaż ( 2 ściany ) i na drugi koniec domu ( 2 ściany, 13 metrów od ściany zewnętrznej ). Myślałem o jakieś magnetycznej, jak myślicie da radę?

Posty połączyłem.-politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dysponuje co prawda wielka wiedza odnosnie routerow, ale jesli chodzi o sile sygnalu to proponuje Ci sprawdzic produkty firmy Hawking. Korzystam z ich anteny pokojowej juz od 4 lat i odbierany sygnal mam zawsze maksymalny, natomiast przy standardowej antenie modemu zdarzalo sie ze nawet calkowicie zanikal (router znajduje sie pietro wyzej i dwie sciany dalej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, na ceneo ani na skąpcu nic nie znalazłem od tej firmy.

Może jednak ta antena będzie dobra :

http://allegro.pl/superszybka-i-mocna-200m...1663975697.html

Trochę droga, ale jak myślicie da radę ją podpiąć pod kartę WLAN?

EDIT :

Obecna moja karta WLAN to Edimax EW-7318USg czytałem o niej bardzo dobre opinie. Jak myślicie może ta karta wystarczy, tylko wystarczy dokupić antenę?

EDIT 2 :

A może taka ?

http://www.dipol.com.pl/karta_802_11n_tp-l...00mw__N2925.htm

Świetna czułość, wsparcie 'n', duża moc i przyzwoita cena...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/superszybka-i-mocna-200m...1663975697.html

Trochę droga, ale jak myślicie da radę ją podpiąć pod kartę WLAN?

Taka karta dobra jest do domu.

Powiem tak. Z twoim obecnym budżetem nie kupisz sprzętu, który będzie miał zasięg na dwa domy na dodatek oddalone od siebie. Na 2 budynki najczęściej robi się połączenia mniej więcej takie:

Router -> Access Point -> Antena [np. panel mikropaskowy albo kierunkowa]  ((((  ))))  Antena -> Access Point -> Router

Koszty takich rozwiązań są dużo droższe niż 200 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne, bo inny sąsiad oddalony 70 metrów ode mnie ma router i do niego mam dobry zasięg ( nawet na standardzie 'g' ). Tyle, że on już dzieli z innym sąsiadem łącze, więc nie chcę się do niego 'wpychać'.

Tutaj mam bliżej, tyle, że jedna ściana więcej... Prędkość neta pewnie 2/4mb's, więc to dużo nie jest, ta karta TP-Linka ma dużą czułość, więc powinno chodzić... Naprawdę trzeba robić aż 2 anteny kierunkowe?

PS : A gdy jego router będzie stał przy oknie? Praktycznie rzecz biorąc nic nie zasłania 'drogi' sygnału do mojego domu. Stoi co prawda garaż, ale po dokładnych 'oględzinach' stwierdzam, że nie będzie on zasłaniał sygnału.

Niechcę mieć też sygnału w całym domu, wystarczy tam gdzie mam PC :). Ewentualnie mogę dokupić przedłużacz USB i kartę sieciową wraz z antenką umieścić bliżej ściany zewnętrznej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...