Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tyszek91

Instalator Windows/ PhotoGallery ? ocb

Polecane posty

Witam. Wczoraj po włączeniu komputera włączyły mi się jakieś instalatory Windows'a, a następnie PhotoGallery. Anulowałem to owczywiście bo nie wiem co to, skąd to. Dziś rano podobna sytuacja, wkurzyło mnie to. Nie mam ochoty anulować tego codziennie. :P

1)

http://imageshack.us/photo/my-images/594/14700171.jpg/

Pierwsze okienko - anuluj, drugie - anuluj, trzecie - anuluj (i gdy Avira będzie aktywna zauważyłem to się wyłączają okienka) po czym:

2)

http://imageshack.us/photo/my-images/821/96165022.jpg/

Jedno okienko - PhotoGallery - cancel, cancelling i się wyłącza od razu.

Nie wiem co to, jakieś pomysły jak się tego pozbyć?

Windows XP HE, SP3

jak coś więcej potrzebne to podam.

z góry dzięki. pozdro:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ściągnij i zainstaluj program Malwarebytes' Anti-Malware (wersja darmowa wystarczy). Uruchom go, zaktualizuj i wykonaj pełne skanowanie. Po zakończeniu skanowania powstanie plik tekstowy, czyli log.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Na forum zamieść wszystkie 3 wygenerowane logi.

Zobaczymy, czy to poprawny program, czy jakiś syf. Może po prostu jakiś aktualizator się załączył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to, co znalazł Malwarebytes', to o ile sam tych wpisów nie zmieniałeś, to pozwól mu to naprawić. Infekcji nie widać.

Jeśli chodzi o te instalatory, to również nie wygląda na to, by miało to być coś szkodliwego. Najpewniej jest to jakieś oprogramowanie od HP. Problem nie występuje może od czasu, gdy instalowałeś jakieś urządzenie HP?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem co znalazł Malwarebytes' Anti-Malware i nie zamierzam tego usuwać. Jest to zblokowanie aktualizacji Windowsa i wyskakujących chmurek. :P

Co z tym HP? No tak jakoś miesiąc* temu instalowałem drukarkę HP, ale zaczęło się 2 dni temu wyskakiwać. Coś z tym mogę zrobić? Drukarkę tą mam już kilka ładnych lat i nigdy nie było takich problemów. (wcześniejsze instalacje)

E:

Cóż mogę jeszcze powiedzieć: Spybot - Search & Destroy i Avira nic nie znalazły.

E2:

Poszukałem na google i znalazłem:

http://www.techsupportforum.com/forums/f10...lem-151075.html

Hi there. Welcome to TSF.

First, check to see if Windows Installer Cleanup Utility is installed on your machine. If so, it should be in Program Files on your main drive (C:\Program Files\Windows Installer Cleanup Utility). In the Utility directory, you will find a file msicuu.exe. Run this program and a list of programs will appear. Check to see if Photogallery is in the list. If so select it and click remove. this should solve your problem. If you don't have Windows Installer CleanUp Utility, you can download it here. Let me know how you get on. If this doesn't work we will have to try something else.

No i zrobiłem jak ten gościu napisał wyżej: wywaliłem PhotoGallery, Quick coś tam bo to dziś mi się wyświetliło 2 razy) i przez przypadek od tego programiku (Windows Installer Cleanup Utility) i jest ok. :)

Pytanie, czy mogę usunąć ten program czy może zostać?

Sprawa się rozwiązała.

E3:

Aha, a dlaczego te instalatory się tak nagle aktywowały? Jak to wytłumaczyć..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...