Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

p4v

Monitor nie wyświetla obrazu

Polecane posty

Mam problem z wyświetlaniem obrazu. W momencie kiedy następuje przejście z okna powitalnego do pulpitu, monitor przestaje wyświetlać obraz. Problem się pogłębia, bo wczoraj wystarczyło ponownie go uruchomić, żeby mieć bezproblemowe wyświetlanie. Natomiast, dzisiaj tym sposobem uzyskiwałem obraz tylko na chwilę. Dopiero po kilku próbach obraz pozostał na stałe. Oczywiście monitor nie zmienia trybu, brak obrazu występuje przy zielonym przycisku Power.

Zauważyłem, że przy BIOSie obraz również zanika lub pojawia się biały poziomy pas.

Płyta Główna: MSI MS 7280

Procek: AMD Athlon 64 3000+

Grafa: GeForce 7600 GT

Ram: GoodRam 1GB DDR3

Zasilacz: Chieftec 450W

Monitor: Belinea LCD, chyba 1925 S1W

Temperatury:

Płyta Główna: 43/45

Procek: 40

Grafa: 54

Co powoduje ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie zrobię, bo za szybko znikają te paski.

Wymieniłem kabel i efekt pozostał. Mam jeszcze do sprawdzenia kartę graficzną i sam monitor. Dzisiaj lub jutro pójdę do kumpla, żeby to sprawdzić.

Trochę lipa, bo to już trzeci monitor, który mi pada. Strasznie irytujące, bo nie mogę zaoszczędzić na nowy PC.

Na wszelki wypadek, możecie polecić jakiś wytrzymały monitor LCD? Nie zależy mi na jakiś świetnych kolorach i odcieniach, ale żeby dłużej pożył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno moj stary monitor mial ten sam problem (2 tyg. temu rozlozylem go na czesci pierwsze xD)

W takich przypadkach najczesciej winowajca jest monitor a nie karta graf. Najlepiej kupic sobie porzadny monitor. Co prawda tez ma szanse na taka awarie, ale juz rzadziej sie zdarzaja. Mozesz probowac z wylaczaniem monitora z pradu i podlaczaniem go z powrotem, w koncu obraz wroci (na jakis czas). Potem juz Ci calkiem padnie wyswietlacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, okazało się, że to niestety monitor. Chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie dotyczące tego tematu.

Czy wyłączanie monitora, a niezostawianie go w trybie spoczynku ma jakiś wpływ na żywotność urządzenia? Zawsze jak schodzę z peceta, to wyłączam monitor. Ciężko mi uwierzyć w swój pech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...