Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SwitchBlade

Problem z wydajnością w grach - Acer Aspire 5741g

Polecane posty

Witam forumowiczów !

Mam problem ze swoim sprzętem (tzn. chciałbym w miarę sensownie pograć, np. w gta 4)

Problem mam z wydajnością. Oto mój laptop : http://www.notebookcheck.net/Acer-Aspire-5...BN.37247.0.html

O co mi chodzi ? Wydałem tylko pieniądze, na gta 4, TuneUp Utilities 2011, a wydajność laptopa pozostawia wiele do życzenia, zrobiłem wszystko co konieczne, aby otrzymać chociaż odrobinkę więcej fps`ow ... Jest gorzej niż myślałem.

Defragmentacja, czyszczenie, najnowsze sterowniki, Patch 1.0.0.7 do GTA 4 także nie pomógł. Troche czytałem o tej karcie graficznej, jest dosyć żałosna (ma tylko 24 shadery) jak na laptopa za 2600k z października tamtego roku. Ale sugerowałem się szczególnie procesorem (i5 nie jest zły) i jak spojrzałem, że karta jest Nvidii (1gb), to myślałem, że spokojnie starczy na nowe gry, a tu D*** ;/. Mogłem nie kupować kota w worku, no ale trudno stało się.

Jest jakiś jeszcze sposób aby zwiększyć tą wydajność ? (nie chcem się za bardzo bawić w podkręcanie, bo tu wszystko jest made in china i mobilne). Może źle skonfigurowałem TuneUp ? Właśnie mam podejrzenia do tego programu, bo niby miał zwiększyć wydajność a musze dłużej czekać na wczytanie systemu, ocb ?!

A co to jest stan hibernacji ? warto to wyłączyć ? doda mi pamięci ram ? a może jej dokupić ? system win7 x64 (3gb aktualnie)

Jeżeli dałem temat w złe miejsce to przepraszam.

Z góry dziękuję za wszelkie wypowiedzi w tej kwestii, pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm myślałem że moje pytania są jasne.

Co jeszcze mogę zrobić, żeby dodać kilka fps`ow ?

Podkręcać karte graficzną ?

dokupić ram ?

co to jest stan hibernacji ? wyłączyć to ?

dokupić pamięci ram ?

np w gta 4, jest dzien, slonecznie, to mam najwieksza wydajnosc 35 fps`ow srednio, jak przychodzi wieczór, a co gorsza jak pada deszcz to zniża do 17 ... no nie wyrabiam ... 100 zł na gre, 2600 na laptopa, juz nie wspomne o tuneup, no bez przesady za tą kwotę, gry powinny chodzic, w miare normalnie na srednich przynajmniej, biore pod uwage to, że to nie jest stacjonarny, no ale bez przeginy. Musi być jakiś sposób. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz ustawić tryb WYSOKA WYDAJNOŚĆ w STEROWNIKACH NVIDIA

2. Podkręcanie laptopów jest według mnie - bezsensu.

3. Ilość pamięci jest wystarczająca - tutaj problem nie leży.

4. W skrócie - komputer przechodzi jak TV w stan czuwania. Pobiera minimalną ilość prądu, ale ma zapuszczone wszystkie aplikacje do pamięci ram. Komputer wydaje się, że nie chodzi. Ale wystarczy nacisnąć guzik na klawcę, by wrócił do życia. Możesz wyłączyć

A co do wydajności - chodziło mi o to, czy gra chodzi cały czas bardzo wolno, czy masz przycinki co jakiś czas?

GTA IV lubi czterordzeniowe procki - na takich, chodzi sporo lepiej.

2600zł to nie jest kwota, po której można spodziewać się wydajnego laptopa. Za 2600 masz wydajnego stacjonarnego. Laptopa za podobną kwotę, który dobrze poradzi sobie z grami, trudno kupić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kwota jaką wydałeś na sprzęt ma się tak do wydajności, jak ser do jeża. Czy jakoś tak.

Można wydać 2000zł mądrze i 8000zł głupio. Ta karta graficzna nie jest przeznaczona do "komfortowego grania w nowe tytuły" i nic w tej kwestii programami typu TuneUp (kolejne wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo to samo można dostać w darmowych zamiennikach) nie zmienisz.

Poza tym, GTA 4 to koszmarnie (nie)zoptymalizowana gra, która na dużo mocniejszym sprzęcie od twojego potrafi się dławić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W sterownikach tez sie bawilem z ta wydajnoscia

4. ? chodzi o hibernacje ?

- Cały czas chodzi wolno

co z tym tune up ? bo wyłączyłem jakieś programy, i wydaje mi sie ze zanim wszystkie ikony sie pojawia na pulpicie itd to ten program je wyłącza, nie wiem sam, jak to skonfigurowac .

tak, co do GTA 4 to racja, żałuję też zakupu shifta 1 (kosztuje 50 zł w empiku, bo jest jako EA classics), takze na minimalnych jest niegrywalna(przecietnie 19-21 fps), nie wspomne o sterowaniu, to gra na kierownice, a nie na klawiature, mam juz dosc, to kupic to, tutaj to, jeszcze kierownice do tego, ehh i tak sie interes kreci. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...