Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

P1ter

Explorer.exe się zawiesza

Polecane posty

Witam! Mój problem polega na tym, iż nie mogę odtworzyć płyty (np. tej z ArmA II). Wkładam nośnik, czekam, nic. Czasami autorun uruchomi się dopiero po 20 minutach, ale i tak przy kilku kliknięciach po nim następuje jego zwis.

Gdy zaraz po włożeniu płyty wchodzę na Komputer i klikam PPM na stacji dysków, wyskakuje komunikat o zaprzestaniu działania explorer.exe. Najczęściej nie da się zamknąć procesu i muszę uruchamiać na nowo komputer.

Problem występuje od niedawna, instalowałem ostatnio Resident Evil 5.

Komputer:

Windows 7 32 BIT

Zasilacz - Modecom FEEL I - 400 ATX

Nvidia GeForce 8600 GT 512 MB

AMD Athlon x64 4800+

Proszę o pomoc. :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj standardowe czynności, czyli : skanowanie kompa na obecność wirusów (napisz też jakiego antywira używasz), defragmentacja, czyszczenie rejestru itp. Być może nie trzeba będzie używać trudniejszych metod.

Wykonaj diagnostykę S.M.A.R.T (skan dysku twardego). Możesz to zrobić np. programem HDDScan.

I tyle. Jeżeli to nie pomogło - pisz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skanowałem Avastem. Wykryło kilka zarażonych plików w katalogu WINDOWS w skanie przed uruchomieniem, ale bałem się ich usuwać, żeby coś się nie skopało w systemie. Muszę wykonać jeszcze tą diagnostykę. Czyściłem rejestr i go defragmentowałem programem TuneUp Utilities. To tyle. Jutro dam znać co i jak. Dzisiaj nie dam rady. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S.M.A.R.T. lepiej żeby sprawdził ktoś bardziej obeznany. Po prostu daj raport z HDDScan na forum, to ktoś to sprawdzi.

Jeśli chodzi o wirusy, to wykonaj następujące kroki:

1. Ściągnij i zainstaluj program Malwarebytes' Anti-Malware (wersja darmowa wystarczy). Uruchom go, zaktualizuj i wykonaj pełne skanowanie. Po zakończeniu skanowania powstanie plik tekstowy, czyli właśnie log.

2. Uruchom program OTL. W OTL pozaznaczaj opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników (resztę zostaw bez zmian), poza tym we wszystkich sekcjach zaznacz opcję Użyj filtrowania i kliknij Skanuj.

Jeśli masz system 32-bitowy, to wykonaj dwa kolejne kroki.

3. Jeśli masz jakieś programy emulujące napędy, to ściągnij program Defogger, uruchom go i wyłącz nim emulację napędów. Następnie uruchom ponownie system.

4. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

W przypadku problemów z GMERem spróbuj uruchomić go w trybie awaryjnym, jeśli i to się nie uda, to będzie trzeba kombinować inaczej.

Na forum zamieść logi z Malwarebytes', OTL (otl.txt oraz extras.txt) i GMERa. Daj je albo jako załączniki do posta, albo wrzuć na wklej.org, a tu daj linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby było ewentualnie użyć ComboFixa, do usunięcia wirusów, ale nie polecam jeżeli nie zna się dokładnie jego obsługi.

Co do antywirusa, to radzę zmienić. Na forum było już podane wiele argumentów, dlaczego Avast nie jest sbyt dobry. Polecam Avirę, sam jej używam i jestem zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby było ewentualnie użyć ComboFixa, do usunięcia wirusów, ale nie polecam jeżeli nie zna się dokładnie jego obsługi.

ComboFix nie jest skanerem i jeśli ktoś nie zna zasady jego działania, to nie powinien go używać. Po pierwsze program ten może coś przeoczyć, bo nie jest to skaner antywirusowy, a tylko program, który może być pomocny przy ich usuwaniu. Po drugie program może rozwalić system, a wtedy bez odpowiedniej wiedzy nie da się tego naprawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje S.M.A.R.T. dysku.

Usuń to, co znalazł Malwarebytes'. Poza tym jest jeszcze jedna rzecz, którą trzeba usunąć ręcznie.

Uruchom program OTL, w pole Własne opcje skanowania/Skrypt wklej

:OTL
SRV - [2010-10-24 11:53:55 | 000,008,192 | ---- | M] () [Auto | Running] -- C:\Windows\System32\srvany.exe -- (KMService)

:Commands
[emptyflash]
[emptytemp]

i kliknij opcję Wykonaj skrypt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrypt się wykonał. srvany w sumie mogło zostać, ale to lepiej jest przywrócić z poprawnej kopii. Pewną kopię tego pliku znajdziesz w Resource Kit Tools. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że nie potrzebujesz tego pliku.

Uruchom OTL i użyj opcji Sprzątanie, by usunąć pozostałości po tym programie.

I teraz dysk. Daj jeszcze screena z zakładką Benchmark z HD Tune po przeprowadzeniu testu. Na dysku widać 2 realokowane sektory oraz 8 błędów UltraDMA CRC. Tragedii jeszcze nie ma, ale warto sprawdzić czy dysk działa jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie to nie wygląda, ale jednak raczej nie tu jest problem. Bardzo dużo błędów zwraca napęd CD/DVD i trzeba sprawdzić, czy jest on poprawnie podłączony.

Warto sprawdzić pliki systemowe. Wrzuć do napędu płytę z Windowsem. Uruchom wiersz polecenia z uprawnieniami administratora (Start > Wszystkie programy > Akcesoria, tam kliknij prawym przyciskiem myszy na Wiersz polecenia i wybierz opcję Uruchom jako administrator) i wpisz tam komendę

sfc /scannow

Napisz czy zostały znalezione błędy i czy zostało coś naprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imposible is nothing. :tongue: Poszedłem za twoją radą, by sprawdzić, czy CD-ROM jest poprawnie podłączony. Poruszałem wtyczkami od napędu (nawet ich nie wyjmowałem) i po ponownym uruchomieniu komputera stacja od razu czyta płytkę. Właśnie zainstalowałem Rainbow Six: Vegas. Nie wiem jakim cudem coś mogło się obluzować. Nie jestem jednak przekonany, czy to rozwiązuje problem na stałe. ;) Co myślisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że połączenie napędu z płytą nawalało i stąd te dziwne błędy. Bywa. Jeśli problem powróci, to spróbuj wymienić kabel sygnałowy, bo tu też może być przyczyna.

Uruchom OTL i kliknij opcję Sprzątanie. Później zdaj raport, czy wszystko działa jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...