Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ope5

Czy to jest aż tak słaby komputer?

Polecane posty

Witam, chciałbym się poradzić na temat moich problemów pecetowych.

Otóż mam PC dość przyzwoitego (tak myślę):

Procek: Intel Core i5 760 (2.8 Ghz x2)

RAM: 4GB

Grafika: Gigabyte GT 220 (dokładnie: GV-N220OC-1GI), stery ze strony producenta.

Wolne miejsce:

- dysk C (system + Crysis 2): ~33 GB

- dysk D (wszystko inne): ~15GB

No więc- czy ten komp jest taki zły?

Bo gry chodzą średnio, a niektóre nawet źle.

Przykłady:

Bulletstorm, Crysis 2 (nie ma jak to udawać normalnego gracza na rozdzielczości 800x600 i wszystkim najniższym ;P), Alien Swarm, FIFA 11 (rozmywanie się obrazu).

Więc?

P.S.: Nie chciałbym wymieniać na razie nic, bo komp jest dopiero co po updacie (słabym, ale to zawsze wydatek...).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ja bym sie postaral uzbierać te 400 zł nawet nie teraz ale w najbliższym czasie i kupić lesza kartę. Można też tą karte sprzedać i przy nie dużym nadłożeniu hd5770 kupić nawet używanego około 300 z odejmujac to co by po sprzedazy karty zostalo. PRZYKLAD wzrost wydajnosci powinien być spory powierzchowne porównanie.

Chociaż nie chcesz wymieniać tego teraz to warto jednak o tym pomyśleć w najbliższym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredos2001:

Hmm... myślę, że na tą kartę w 3 dni nie uzbieram xd.

Szczególnie , że 80 zł. jeszcze w tym tygodniu poleci na action packa (PSP).

Wcześniej miałem grafikę tak o połowę gorszą i grałem w dość nowe (wtedy) gry.

Dziwne, bo wydawało mi się, że to raczej procek...

Lagują mi gry wymagające od niego, np. AC: Brotherhood - otwarte miasto, dużo budynków.

Chociaż jest w sumie niekompatybilna z shaderami 3.0 (czy jak to było), a to teraz standard.

@yojo2:

No nie wiem, czy do Worda, bo mam problem z "przewijaniem" obrazu- zamiast płynnie się przesuwać, to on tak jakby skacze.

Dzięki za odp, nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji :o)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek jest zdecydowanie w porządku. Jak na dzisiejsze czasy jest więcej niż wystarczający. To karta graficzna jest kulą u nogi w tym zestawie.

Sterowniki instalowałeś ze strony Gigabyte czy nVidii? Bo jeśli od GB to spróbuj nVidiowskich (zresztą tych się właśnie powinno używać).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką miałeś wcześniej kartę? Pytam z ciekawości, bo może wcale nie była, aż o połowę gorsza.

Nie pamiętam i nie mam możliwości sprawdzenia.

Kartę graficzną kupiłem głównie dla świetnego bionic commando. Wiem, że z poprzednią nie dało się grać (opóźnienie) na najniższych rozdzielczościach, a z nową grałem bodaj na 1440x900...(nie mam pewności, ale tak mi się wydaje) wszystko płynne, tylko w dżungli kilka razy zgrzytnęło.

@yojo2:

Używałem nV, ale myślałem, że może coś z nimi nie tak i dzisiaj ściągnąłem GB. Na nV chodziło lepiej :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ogólnie byłby oki, gdyby nie ta straszna karta na poziomie, bo ja wiem - 9500GT? Straszne dziadostwo. Albo ktoś Ci źle poradził, albo jest to sprzęt z allegro\hipermarketu. No nieważne.

By sprzęt zaczął chodzić dużo lepiej, trzeba by wydać od 250zł (używane HD4850) do 400zł (nowe HD5770).

Dobrze by było, też poznać model, moc i markę zasilacza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, jedną z tych kart graficznych wcześniej miałem (końcówka GT).

Ktoś mi źle poradził.

Zaproponuje ktoś dobrą kartę graficzną w rozsądnej cenie (200-400 zł najlepiej) do mojego zestawu?

Taką, żeby starczyła na jak najdłużej.

Jak na razie- HD5770 (chociaż ATI jest chyba trochę problemowe... wszędzie są przyciski od "skaczącej animacji", które "powinny naprawić problem"... powinny :/)

Co do zasilacza- nie mam możliwości sprawdzenia; Everest nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza nie sprawdza się Everestem. Musisz odkręcić boczną ściankę obudowy i z tabliczki znamionowej na zasilaczu odczytać markę i model.

Do 400zł najlepszy jest właśnie HD5770, ew. jak dołożysz parę groszy to HD5830. nVidia za bardzo ciekawych ofert w tym segmencie nie ma - taki np. GTS450 to bardziej rywal HD5750 niż HD5770.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacza nie sprawdza się Everestem. Musisz odkręcić boczną ściankę obudowy i z tabliczki znamionowej na zasilaczu odczytać markę i model.

Do 400zł najlepszy jest właśnie HD5770, ew. jak dołożysz parę groszy to HD5830. nVidia za bardzo ciekawych ofert w tym segmencie nie ma - taki np. GTS450 to bardziej rywal HD5750 niż HD5770.

Wydawało mi się, że coś takiego tam widziałem... sorry za moją głupotę xd.

A rozkręcać kompa mi się nieee chce :(

Czy ATI jest aż tak problemowe, jak mi się wydaje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATI a w zasadzie już AMD nie sa problematycznymi ( uffff) kartami jak je nazwałeś. Szybciej można tak nazwać Nvidie gdzie modele 4xx i 5xx (sterowniki) zażynają procki dwu rdzeniowe. A co do zasilacza, to wystarczy 2 sróbki wykrecic i zobaczyć napis z boku ... tzn konkrtny model a jak nie widac to chociaz marke tego zasilacza. Sprawdzenie może zając 2 minuty max 10 jak ma sie utrudniony dostep ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Znajdywać śrubokręty, przesuwać i obracać kompa, odkręcać, zakręcać... na samą myśl się męczę ;P.

Jeśli to już poprawiono, to będę szukał ofert podanych wcześniej przez yojo2 modeli.

Dzięki!

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sterowniki to AMD\ATI są faktycznie skopane. Nie licząc problemów kart NVIDIA z serii 400\500 na dwujajowych prockach, to ich sterowniki pod każdym względem są lepsze. Co prawda nie ma już tak ogromnych problemów jak za czasów HD2000, ale ogólna funkcjonalność sterowników jest o wiele gorsza od tych NVIDIA. Wystarczy przytoczyć fakt, że do prawie każdej nowej gry trzeba HofFixa, bo albo to źle tekstury wyświetla, albo wydajność kiepska, albo wcale nie działa. :)

Ja bym zrobił tak:

Z nowych - Radeon HD5770

Z używanych - GTX260 192. Chyba, że uda Ci się gdzieś znaleźć wersje 216 za dobrą cenę. Ostatnio gdzieś widziałem za 280zł na allegro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z teksturami każdemu się zdarzają... jakoś na moim GeForce w GTA4 i paru innych grach mrygają cienie i nie robię z tego powodu sensacji. Każde sterowniki jakieś wady mają - idealnych rzeczy nie ma. Nie powiedziałbym żeby AMD się pod tym względem negatywnie wyróżniało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kup większy dysk-minimum 10gb miejsca na dysku systemowym to podstawa

2. Karta zła nie jest ale przydała by się lepsza. Proponuję Asus radeon hd 5670 z dx11 1gb

3. Podkręć procek. Do 3,1 Ghz powinno wystarczyć

4. Zasilacz porządny

5. Chłodzenie do procka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie ze karta jest zła ;) przynajmniej do gier, przy hd5670 nie wiem czy oplaca sie ja brać a z tym podkresleniem ze dx11 obsluguje to tylko ciekawostka w tym modelu lepiej do uzywanej jakiejs dolozyc tak jak bylo mowione wczesniej GTX260 lub też HD5770. Ale sam zakładajacy ten temat szuka juz kart od yojo2 a co do zasilacza nawet nie wiadomo jaki ma ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale chodzi o to aby nie pakować dużo w kartę a poza tym i tak na najbliższy rok a może ponad dwa będzie w miarę dobra ja mam przez 2 lata 9500gt i gram w bulletstorma na full detalach w crysisa 2 też ale na średnich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam bym sie nie pakował w taka karte w życiu ;P taka karta na 1,5 roku a potem tylko bedzie ledwo dyszeć. Zależy też na jakiej rozdzielczosci ale i tak to nie zmienia faktu że lepiej kupić juz coś porządnego. Teraz po tragicznym wzroście ceny hd5830 tylko hd5770( około 350 zł) trzyma poziom oraz klasę w cenie do 450 zł i jest bardzo wydajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...