Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marmur82

Rozwiązany: hp6735s - nie działa wifi - brak karty bezprzewodowej w Menadżerze Urządzeń

Polecane posty

Witam

Mam problem z laptopem jak w tytule. Nie można na nim uruchomić sieci bezprzewodowej. Router z którym ma się łączyć laptop to Thomson TWG870 - ale to nie z nim jest chyba problem.

Problem jest chyba taki, że w menadżerze urządzeń w ogóle nie wykrywa karty wireless. Jedyna karta sieciowa jaką widzi menadżer to marvell yukon 88E8042, czyli kablówka. Nie ma żadnego innego nierozpoznanego urządzenia. Wszystkie sterowniki zainstalowane, system windows 7 home premium 64 bit. Karta bezprzewodowa na pewno fizycznie jest, bo sprawdzałem otwierając klapę na spodzie. W biosie nie widziałem żadnej funkcji która wskazywałaby na to, że mogła zostać w biosie wyłączona.

Wygląda to tak jakby ta karta była uszkodzona albo, nie wiem, nie podłączona do płyty głównej (?) - ale tego nie sprawdzałem, bo musiałbym ściągać całą obudowę, a tego trochę się obawiam.

Nie jestem w stanie powiedzieć czy karta działała wcześniej, bo nikt wcześniej nie używał na nim wifi (laptop nie jest mój tylko brata). Laptop już nie na gwarancji, kupiony około 3 lata temu.

Specyfikacja lapa:

Mainboard : HP 30E4

Chipset : AMD 780G

Processor : AMD Athlon X2 QL 60 @ 1900MHz

Physical Memory : 2048MB (2 x 1024 DDR2-SDRAM )

Video Card : ATI Radeon HD 3200 Graphics

Hard Disk : FUJITSU MHZ2160BH G2 ATA Device (160GB)

DVD-Rom Drive : ELBY CLONEDRIVE

DVD-Rom Drive : Optiarc DVD RW AD-7561S

Monitor Type : N154I3-L03 - 15 inches

Network Card : Marvell Semiconductor (Was: Galileo Technology Yukon 88E8042 PCIe Fast Ethernet Controller

Operating System : Windows 7 Home Premium Home Edition Media Center 6.01.7601 Service Pack 1 (64-bit)

DirectX : Version 11.00

Windows Performance Index : 3.9 on 7.9

Aha i jeszcze jedno: Karta bezprzewodowa to Contains Broadcom Radio Model BCM94322MC

Co może być problemem, czy ktoś spotkał się z podobnym w laptopach hp z tej serii? Może trzeba coś skonfigurować, albo jednak zmienić coś w biosie? Czy to może jednak uszkodzenie karty? Gdzieś na jakimś innym forum ktoś wspominał o problemach z kontrolerem na płycie głównej w laptopach hp co mogłoby odpowiadać za brak wykrywania karty, może tutaj jest to samo?

Będę wdzięczny za jakieś sugestie co zrobić, bo na razie nie mam ochoty iść do serwisu, bo się tam bardzo cenią - a może przyczyna jest jakaś prozaiczna i nie wymaga kosztownej naprawy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już pisałem stery zainstalowałem i to właśnie do 64-bitowej wersji windows 7 więc ten laptop ma wsparcie dla tej wersji - więc to chyba nie tu problem.

Poza wifi windows 7 działa nim bez zarzutu

Byłem z lapem w autoryzowanym serwisie hp. Po włożeniu sprawnej karty z innego lapa też nic nie wykrył. Przywrócenie w biosie ustawień początkowych też nic nie dało. Duże jest zatem prawdopodobieństwo, że problem tkwi w płycie głównej, więc zostaje chyba tylko jej wymiana. Niestety gwarancja już wygasła a taka wymiana zbyt dużo kosztuje. Zdecydowałem się, że dokupię wifi na usb.

Dzięki za pomoc.Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...