Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

reven1010

Nowy komputer nie startuje-działają tylko diody i wentylatory

Polecane posty

Witam, jakiś czas temu prosiłem żebyście złożyli dla brata zestaw. Zestaw złożyliście wyglądał tak:

i5-2400

MSI P67A-C45 (B3) (albo G45 nie jestem pewien...)

4gb ddr3 goodram

OCZ 600w stealthstream (czy jakoś tak)

radek 5830 (został ze starego kompa)

Problem wygląda tak:

Komputer nie startuje. Zaświecą się diody i włączą się wiatraki i komp się resetuje. Głośnik nie wydaje żadnych dźwięków. Przy podłączonych wszystkich podzespołach tak jest, i tak samo jest jak podłączony jest jedynie zasilacz i płyta główna. Nie mam zielonego pojęcia co może być nie tak. Pomożecie?

Ps. Zestaw kupiony na morele.net

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko podłączone tak jak trzeba - nie odpala się. podłączona tylko płyta główna i zasilacz- płyta nie odpala.

Inna rzecz mnie jeszcze zastanawia. Jeśli mam podłączoną płytę główną i podane zasilanie do niej, to czy w przypadki braku ramu/procka/karty graficznej Speaker podłączony do płyty głównej nie powinien "pikać"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

Dlatego spytałem. Teraz kolejne (co prawda równie debilne) pytanie - czy kable od przycisku power z obudowy są prawidłowo powtykane? Chodzi mi o to że trzeba sprawdzać z instrukcją płyt, gdyż nie zawsze kable i piny pasują kolorami. Jeśli to jest podłączone OK to nie jestem w stanie wymyślić jakiegokolwiek innego błędu montażowego - coś jest zepsute. Spróbuj uzyskać dostęp do innego PC i sprawdzić każdy podzespół z osobna - trzeba stwierdzić co nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...