Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kadel

Rozwiązany: NVidia - najstabilniejsze sterowniki

Polecane posty

Mam GF 9800 GTX+ 1GB i Windows XP a problem jest następujący: czy zna ktoś jak najstabilniejszą wersję sterowników do niej? Bo te, które są aktualne (270.61 i 275.33) lubią wywalać BSOD/krzaki w grach. To pytanie kieruje głownie do kogoś, kto ma/miał tę samą kartę graficzną/konfigurację i nie miał takich problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 stopni spokojnie do 70 w stresie. W RivaTunerze podkręciłem wentylator z 40% do 80% oraz zmniejszyłem taktowanie rdzenia z 740 do 730 Hz. Zmniejszyło to ilość BSOD i krzaków ale i tak są. :/ co do treści BSODa mam napisane, że to wina sterownika. Nie mierzyłem temperatury procka, ale są chyba w normie, bo jak nie gram to jest spokój. @pawel054 mógłbyś mi wyjaśnić o co chodzi z tym piekarnikiem? Tonący brzytwy się chwyta :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą EVGA Precision podkręciłem:

Rdzeń z 740 do 800MHz

Shader (automatycznie)

ZMNIEJSZYŁEM! Memory clock z 1000 do 985MHz.

Wiatrak z 40 do 100%

Wniosek (jeśli ktoś to czyta): gdy masz dziwaczne krzaki na ekranie, zrób to co ja. Tylko przy zabawie z OC i DC rób to po troszkę [10MHz] (żebyś nie zabił karty :)). Głównie chodzi o zmniejszenie Memory Clock o kilka MHz, ponieważ IMO zbyt szybka pamięć wprawnie się zapycha i stąd wywalenie tekstur.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...