Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Devlin

[Problem] Jakie rozszerzenie pliku dla odtwarzacza DVD ?

Polecane posty

Witam.

Mam mały problem - jest nim garść filmików z telefonu w formacie .3gp.

Chciałbym przekonwertować te filmiki na... I właśnie tu zaczyna się problem.

Docelowo te filmiki mają być odtwarzane na przeciętnym odtwarzaczu DVD podłączanym do telewizora.

I teraz nie wiem jakie rozszerzenie powinny mieć te pliki, żeby odtwarzacz je odtworzył ;)

Wiem, że pytanie banalne, ale poradzicie coś?

Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 opcje - zrobić DVD Video albo DVD z danymi.

Pierwsza opcja wymaga jakiegoś konkretniejszego programu typu coś z kombajnu Nero, co pozwoli ci poukładać ścieżki, zrobić menu etc. etc., bo bez tego ani rusz.

Druga to po prostu konwersja na AVI (XVID) i wrzucenie na płytkę DVD. No i oczywiście musisz modlić się, aby odtwarzacz akceptował płytki z danymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpali. Jak pisał przedmówca avi to powszechnie akceptowalny format

avi nie jest formatem kompresji plików video. To jest kontener, w którym dopiero znajdują się ścieżka video i audio. Te ścieżki mogą być w całkiem różnych formatach, również rzadko spotykanych. Jeśli więc polecacie konwersję na avi, to podajcie dokładnie jakich kodeków użyć. W większości przypadków sprawdza się połączenie DivX/Xvid + MP3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

No rzeczywiście, tyle że instrukcji do mojego DVD, avi występuje jako "kompatybilny format". Przejrzałem wszystkie avi jakie miałem na komputerze i otworzyłem w edytorze wideo, aby sprawdzić formaty - były MP3 ale też np. wma; podobnie w przypadku wideo. Zgrałem wszystkie avi na USB i wszystkie bez problemu zostały odczytane przez odtwarzacz. Co prawda to był pendrive ale rodzaj nośnika nie gra tu roli.

Tak czy owak, jak masz coś w avi, to jest duża szansa że zostanie to poprawnie odtworzone na DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...