Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

serVian

Jaki modem z Cyfrowego Polsatu?

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie.

Ostatnim czasem podjęliśmy wspólnie z mamą, decyzję dotyczącą założenia internetu. Z powodu braku kablówki i telefonu stacjonarnego było to niemożliwe, więc jedyną opcją jest internet bezprzewodowy. Całkiem niedawno trafiliśmy na ofertę Cyfrowego Polsatu dotyczącą właśnie internetu bezprzewodowego. Z racji, że mamy u nich telewizję zdecydowaliśmy się i w najbliższym czasie podpiszemy umowę na pakiet 12GB przez 29 miesięcy. Mamy do wyboru 4 modemy:

1. ZTE MF668 (za 1zł)

2. Huawei E182E (za 1zł)

3. Huawei E182E MIMO (za 50zł)

4. Huawei E367 (za 50zł)

Przy czym dwa pierwsze modemy za 1zł są niedostępne w kilku punktach CP więc w razie czego jeszcze poszukam. Znajduje się jakieś 4-5km od radomskiego przekaźnika. Z mapki przedstawiającej zasięg CP wynika, że nie będę miał kłopotów z wyżej wspomnianym zasięgiem.

Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze najleprzego modemu, gdyż będzie to internet na 2 i pół roku, więc zależy mi, aby wszystko było możliwie jak najleprze.

Będzie to mój "pierwszy internet" więc jest to dla mnie bardzo ważne.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie huaweie są tymi lepszymi modemami, choć niektórzy bardziej preferują droższe sierry, z zte różnie podobno bywa ale nie ma na to jakiejś szczególnej reguły

Którykolwiek z ostatnich 2 choc ten 182e mimo (różni sie od zywkłego szybkością, choć CHYBA da się w starszym osiągać wyższą prędkosć po aktu softu) Ma wyjście antenowe, a więc po zakupie anteny kierunkowej z np dipol powinieneś mieć szybsze i stabliniejsze połączenie. 4km? to granica działania hsdpa więc nie zdzw sie jak bedziesz miał edge:). Zapytaj sie czy jest opcja stestowania tego na próbę. Chociaż właśnie poszperałem na bez kabli i wychodzi na to ze CP działa na paśmie 850-900 hz czyli to nie hsdpa a działa na paśmie które inne sieci wykorzystują do CDMA. ogólnie mam ocb. Wniosek z tego jednak taki, ze jeżeli cp działa na takim paśmie spokojnie łapiesz się w zasięg i to wyżej to w sumie herezja. Jeżeli jednak Cię stać a maksymalnych prędkości łapać nie będziesz możesz kupić antenę kierunową bodaj atk 10/20. To chyba tyle a ja chyba pójdę się podszkolić i dowiedzieć więcej o CP

edit

A już myślałem ze CP coś wymyśliło ciekawego. 12gb - 9 w nocy i 3 w dzień - we wszystkich innych sieciach masz noc bez limitu. Pozostaje czekać na LTE ale dopiero za rok ehhhh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę :)

Chyba się zdecyduję na Huawei E182E MIMO gdyż ma wejście na antenę (zwykłej wersji tego modemu nie mogę dostać). CP daje okres próbny na 7 dni więc spokojnie sobie przetestuję. Co więcej, dowiedziałem się, że ten Huawei E182E MIMO sprzedawany jest z anteną AK

PM/800/5. Nie wiem na razie jaką 'renomą' cieszy się ta antena, ale myślę, że lepsze to niż nic ;-)

Można też dokupić antenę

AK C1/800/900 ale obecnie to tylko ciekawostka. Zastanawia mnie jedno. Czy to, że w linii prostej między przekaźnikiem, a moim domem, znajdują się tory będzie miało jakiś wpływ na sygnał? Niebawem to sprawdze, teraz w każdym razie dziękuje illuvatar za pomoc. Pozostawię temat otwarty do czasu aż się wszystko wyjaśni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wymienionych anten - pierwsza to praktycznie prowizorka i prawie żaden zysk(przy tych odległościach wątpie zeby coś poprawiło, może o 1 kreskę) tylko ważne - postaw ją na czymś metalowym za oknem wystawionym w stronę stacji nadawczej. jest to antena dookólna wiec działa tak jak ta z CB. Druga antena zapewne działa lepiej ale osobiście uważam ze jeżeli chcesz znaczącej poprawy i ssania z maksymalną prędkością(co w tej taryfie mija sie z celem, bo nie ma nocnych nielimitowanych połączeń) Co ważne w takiej częstotliwości jak 950mhz możesz liczyć na niższe pingi niż w 2100mhz, wiec nawet możesz spokojnie pograć przez siec. Dobry typ anteny podałem Ci wyżej.

Nie ma za co:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila mam jedno pytanie - gdzie dokładnie mieszkasz? Najlepiej, jakbyś pokazał to miejsce na mapce google maps. Może się okazać, że możesz założyć internet radiowy bez żadnych limitów (które to są strasznym utrudnieniem w korzystaniu z internetu). Co prawda byłby wolniejszy od Polsatu, ale brak limitów w pełni to rekompensuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Internet już mam. Wziąłem modem Huawei E367 ponieważ E182E MIMO nie mogłem dostać (był już niedostępny). Internet działa różnie. Ogólnie jestem zadowolony. Prędkości mam chwiejne. Przez większość czasu dominuje 1-2Mbps czasem zdarza się 512Kbps, a czasem 5Mbps;) W multi da się grać, pingi są całkiem niezłe.

Martwi mnie tylko jedno. Gdy ściągam duże pliki (około 300MB) połączenie po pewnym czasie zostaje zerwane. Modem tak jakby się odłącza i jedynym sposobem na ponowne połączenie z siecią jest odłączenie modemu i ponowne podłączenie go. Na razie stało się tak tylko dwa razy. Nie mam pojęcia czego to wina. Pogoda była bardzo dobra. Żadnych wiatrów ani opadów. W portach USB też wszystko w porządku. Opcja "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzenia energii" w każdym porcie USB jest ODZNACZONA.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie...

W ostatnich dniach byłem tak zajęty szkolnymi sprawami, że po prostu wypadło mi to z głowy!

A więc tak:

post-125595-1308080599_thumb.png

Czy łapię się w tą strefę darmowego internetu?

Dodam, że do piątku godziny 16 mam okres próbny, więc w razie czego mogę zerwać umowę.

A tak w ogóle to czy czasem nie mam 10 dni na zerwanie umowy bez podania żadnych powodów? hmm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a więc tak - opowiem Ci na swoim przykładzie jaka różnica jest pomiędzy internetem mobilnym, a Wimaxem (nie jest to internet darmowy) i o co biega.

Przez 1,5 roku miałem mobilny internet w Play'u. O ile prędkość była stabilna, czyli 1 Mb/s, tak limit, 10 GB, już mocno mnie dobijał. Szczególnie przy ściąganiu patchów do gier (Steam był moim największym wrogiem!), czy oglądaniu filmów na youtube.

Po 1,5 roku przesiadłem się na Netię Wimax. Tutaj możesz poczytać na ten temat. Ogólnie rzecz biorąc, piszesz maila do nich z dokładnym adresem zamieszkania, a oni sprawdzają, czy znajdujesz się w zasięgu. Przesyłają Ci umowę, którą wypełniasz, drukujesz i odsyłasz. Po jakimś czasie przyjeżdżają monterzy, montują Ci antenę, podłączają i jest gitara. Masz kabel do internetu normalnie jak z kablówki, żadnych syfiastych modemów USB.

Prędkość jest bardzo stała, 1 Mb/s i nigdy mniej, ani więcej. Pingi w okolicach 80, więc bardzo przyzwoite. Za ten internet płacisz jedyne 49 zł miesięcznie, nie masz żadnych haczyków, limitów ani ograniczeń.

Z tego co widzę, masz pakiet 12 GB za 50 zł miesięcznie, z limitem 3 GB w dzień i 9 GB w nocy. Jest to strasznie mało i według mnie zdecydowanie lepszą opcją byłby internet przedstawiony przez mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta opcja nie sprawdzi się w moich warunkach mieszkalnych. Domek jednorodzinny, bez uziemienia... :/

Mama podczas burzy by padła na zawał. Hmm...

Prześpię się z ta decyzją, ale wątpliwe jest, że zdecydujemy się na ofertę.

Jeśli chodzi o CP to za 55zł mamy pakiet 15 GB w związku z posiadanym przez pakietem telewizyjnym. Jednak na pewno rozważę ten internet Wimax.

W każdym razie dzięki krzyhu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie głównie na domkach jednorodzinnych montują te anteny! Ja też mieszkam w domku jednorodzinnym i nie mam uziemienia, a antena jest na dachu. To nie stanowi żadnego problemu!

Przemyśl to dobrze, bo limit jest naprawdę dużym utrudnieniem, radzę ci z całego serca. Wiem, jakie katorgi przeżywałem z limitem na internet i dlatego po prostu teraz chciałbym, żeby inni się tego ustrzegli. Ale to już twoja decyzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie uda się ten WiMax :(

Rozmawiałem o tej opcji z mamą, jednak nie uzyskałem zgody na powyższe rozwiązanie i w pewnym stopniu to rozumiem.

Domek jest nieuziemiony, przez co antena na dachu robiła by za piorunochron. W przypadku mojego domu mogło by się to skończyć nieszczęściem.

Chyba pozostanę przy obecnym pakiecie CP.

Niemniej jednak dzięki krzyhu za informację i za udzieloną pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ten Play.

Szczerze powiedziawszy to martwią mnie prędkości jakie bym uzyskiwał. W chwili obecnej CP waha się od 512kb/s do 2-3mb/s. Jaka jest pewność, że w Play będę uzyskiwał prędkość 1-2mb/s? Bo jeśli prędkości będą oscylowały w przedziale 512kb/s lub mniej to nie będzie zbyt opłacalne. A jeśli tak by było, to głupio będzie wracać spowrotem do CP :s

Czy mógłby ktoś jeszcze wypowiedzieć się na temat internetu w Play?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modemem głupio zrobiłeś bo miałbyś lepszy zasięg - szybsze stabilniejsze połączenie. . Ja mimo wszystko czekałbym na niego, ale w sumie to może i jeden czort. Play nie bierz. to tragedia. Niektórzy to świetnie ujmują stwierdzeniem ze 4g w play to 512kbps a 1mb to pewnie 5g. Play na ogół słabo działa, ale to kwestia przede wszystkim miejsca. Jak masz wątpliwości weź na próbę, mimo wszystko oferta CP jest obecnie najsłabszą ofertą, ale w zamian dostajesz najlesze nadajniki. Właśnie zobaczyłem ofertę play, też jest po aktualizacji i w sumie oferuje te same limity co inni, z tą różnicą ze ma niższą prędkość a i to 2mbps nie uzyskasz. podaj dokładne miejscowość z której jesteś, zobaczymy jaki net z jakiej sieci by Ci pasował. Choć obecnie każda sieć oferuje internet na próbę. Sam widzisz internet Ci skacze, dlaczego? obciążenie stacji bazowej, przeszkody naturalne i najważniejsze odległość 4km to na tą technologię dużo, choć CP nadaje w tej częstotliwości, która ma dalszy zasięg niż hsdpa. Sądzę ze dobra antena kierunkowa, jeszcze prawidłowo zamontowana da dobre efekty i 5mbs min powinieneś mieć stabilne, nie licząc oczywiście sytuacji z przepełnieniem stacji. A i jeszcze problem z wyjmowaniem modemu, nie wiem na jakim oprogramowaniu jedzie CP, ale proponuję pobrać mobile partnera - jest to oryginalne oprogramowanie huaweii i taki play dodaje go do modemów w lekko zmodyfikowanej opcji a orange daje swój soft który jest fantastyczny - tak skopanego, niefunkcjonalnego, zamulającego i niedziałającego programu ze świecą szukać;p

I pamiętaj, wypowiedz co do tego jak działa internet gsm jest czysto subiektywna i jest oparta na przekonaniach własnych i znajomych. Jest to na tyle specyficzna technologia ze w każdym miejscu działa inaczej - inny typ stacji, inna odległość, inna ilość osób podłączonych do tej stacyjki

Np ja. Z orange bardzo długo byłem zadowolony, nowa oferta wydaje mi się bardzo atrakcyjna(bo mierzyłbym w 79 niżej konkurencja jest lepsza) ale w miejscu działania od kilku miesiecy jest tragicznie - masakryczne pingi, net często po prostu staje - czeka w kolejce bo kilkanaście osób też zapewne ma orange, jedynie ponowne logowanie pomaga na chwlie. Sytuacja normuje sie po 12 kiedy net osiąga od 2 mbps do 5-6mbps ale właśnie od kilku dni potrafi pół nocy ciągnąć poniżej tej prędkości - parę osób ciągnie nocą:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia (mieszkam w okolicy Poznania) powiem Ci, że Play to jest wybór tragiczny. Wysokie pingi, słabe prędkości pobierania (miałem napisane, że max. 2 MB/s, w żadnej porze dnia i nocy nie osiągnąłem takiej prędkości, max to około 150 kb/s). Czyli Play'owi mówimy stanowcze NIE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mieliscie, ja mam do bts-a ok. 10km w lini prostej, mam antenke dodana za 50zl i sciaga mi 180-250kb/s i mam narzekac :laugh: Przeciez moze sobie wziasc na 7 dni i sprawdzi. Powiedzcie mi, ktora siec da wam 12gb na miesiac i net za free w nocy za 59zl. A z mapy playa wynika, ze on znajduje sie w niebo lepszej pozycji niz ja.

ps. net u nas na zadupiu osiaga 3,7mbs bo sasiad ma umowe za 99zl a placi 59zl bo ma juz tel w play.

edit: a ping moze nie torpeda ale swobodnie gram bf1942,bf2 i cod4.

1343544435.png

1343546996.png

dodałem 2 zeby nie bylo, ze raz sie zdarzylo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dwóch osób wyżej zacytuje sam siebie

"I pamiętaj, wypowiedz co do tego jak działa internet gsm jest czysto subiektywna i jest oparta na przekonaniach własnych i znajomych. Jest to na tyle specyficzna technologia ze w każdym miejscu działa inaczej - inny typ stacji, inna odległość, inna ilość osób podłączonych do tej stacyjki" Lepsza pozycja nie oznacza ze net będzie lepiej chodził. można być 10m od bts a prędkość będzie niższa niż 512mbps, a można być i kilometr od bts i ssać nawet 4mbps - Bardzo istotne jest jak wiele osób siedzi na jednym bts:)

@rsk1990

Ping jak na gsm(pomijając cdma,lte,hsdpa dc i mimo-950mhz) dość niski szczególnie ze to play. za 50 zł? więc zapewne masz antenę równoległą przypominającą te z sibi:D powiem ze kierunkowa lepsza ale skoro idzie zgodnie z limitem prędkości...

Masz racje, to najlepsza oferta, miej na uwadze jednak fakt ze u wielu osób play działa wręcz tragicznie, na takim bez kabli twój wynik w speed teście byłby dla wielu szokiem, ktoś byś rzucił ze już jesteś w zasięgu 5-6g :laugh: Orenżada póki co niższych ofert nie poprawiła dodała za to nowe - za bodaj 80 zł 15gb + zdjęty lejek do 8 (zawsze możesz włączyć cała naprzód i nie przejmować się limitami, gorzej z nie przejęciem się rachunkiem)

plus - 12 gb dopiero przy 75zł - zdjęty lejek do 9, za dopłatę 10zł do 12.00 ale prędkość do 6mbps:

T-mobile - 79- 12gb, prędkość do 7,2mb(nie mają prędkości zależnej od taryfy, orange podobnie,ale DC jest chyba tylko dla tych z najwyższą taryfą póki co)

Więc tak masz racje, to najlepsza oferta pod dwoma warunkami - osiagniesz prędkosć 2mb w ciągu dnia i taka prędkość dla Ciebie wystarcza, w innym wypadku cóż... dokładasz do droższej albo kupujesz tańszą i z mniejszym limitem. Coś za coś.

@TimeX

Przeczytaj początek mojej wypowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt co gsm to nie kabel ale na szczescie mozna sprawdzac 7 dni a jak nie to co innego bo CP to naprawde nie porozumienie.

Tak mam ta cb a ale sasiad ma kierunkowa, typowa satelita ino konwenter inny za 200zł. Stać go było bo przy jego umowie na cb skakało 1,8-3,2mbs a teraz 2,7-3,7mb wedlug speeda bo w menadzerze ponad 4mbs.

A po za tym zgadzam sie z Tobą:)

A swoja droga jak na 200tys mieszkancow Radom ma tych bts play.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rsk1990

Satelita jako kierunkowa? najlepsza opcja choc można to inaczej robić:

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=14...asc&start=0

Teoretycznie na jednego bts wcdma leci 7 osób, hsdpa/hsupa jest tylko nieco pojemniejsze, Moze być nawet jeden na 100tysięcy ludzi ale jak jesteś jedynym korzystającym to masz max speed:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po .. 2 latach >_>

Idę zasadą, że lepiej późno niż w cale (jeśli mieści się to w granicach przyzwoitości) tak więc może wypowiem się jak działał przez te dwa lata internet z Cyfrowego Polsatu. Z racji moich licznych kłopotów, spraw, sprawdzianów, testów itp wątek porzuciłem, po prostu o nim zapominając za co przepraszam osoby, które w tym temacie się udzielały i pomagały mi swoja wiedzą.

Powiem tak, przez pierwszy miesiąc internet działał chwiejnie, jednak po krótkim czasie od zakupu transfer ustabilizował się. Z podniesionym ciśnieniem patrzyłem tylko jak internet pędzi z porywającą prędkością 512kbps. Trochę podłamany pogodziłem się z tym. Jednak po czasie, prawdopodobnie był to kres +\- miesiąca internet na stałe przyspieszył. Z 512kbps prędkości "podbiły" na 3 - 5 mbps a pingi trzymały bardzo niski poziom ;)

Byłem bardzo zadowolony, internet chodził sprawnie, limit nie był aż taką przeszkodą ponieważ przez pierwszy rok miałem do każdego miesiąca doliczane 50 GB limitu. I właśnie, po roku nastąpił czas upragnionej przeprowadzki. Po przeniesieniu modemu z jednego miejsca na drugie sytuacja powtórzyła się jakby zatoczyła pełne koło. W nowym mieszkaniu internet działał przez pierwsze kilka tygodni kiepsko, z prędkościami około 512kbps (czasem nawet mniej). Jednak po tym czasie wszystko znowu przyśpieszyło do 5 mbps (czasem osiągając prędkości 1mb). Wraz z nowym miejscem zamieszkania przyszły też inne sprawy, granie odeszło nieco na bok, także limit 3 gb w dzień jakoś tam wystarczał i wystarcza na styk. Niedługo kończy mi się umowa, wypowiedzenie już poszło. W końcu będzie można podpiąć jakąś końcówkę i cieszyć się internetem bez limitu :)

Jednak zanim to nastąpi, czeka mnie jeszcze jedna nieciekawa sprawa, a mianowicie opłata za uszkodzenie sprzętu :P

Modem Huawei E367 ma bardzo delikatne wejście na antenkę zewnętrzną. Przy zwyczajnym wyciąganiu antenki, wejście po porstu się ułamało. Zastanawiam się co z tym fantem zrobić, oddać to teraz do ich serwisu (już po gwarancji) czy po prostu oddać modem wraz z ostatnim dniem umowy i czekać, aż dostanę fakturę od CP z kwotą do zapłaty za uszkodzony modem (pewnie coś około 300 zł znając życie i CP). Dodam, że modem jest "na wypożyczeniu".

W każdym bądź razie nie oczekuję, że ktoś wypowie się w tym temacie po tak długim okresie mojego milczenia, ale dla własnego spokoju ducha postanowiłem w malutkiej pigułce zobrazować to, jak mi się z tym całym Cyfrowym Polsatem żyło przez 2 i pół roku.

Źle nie było, okres mojego "pierwszego internetu" wspominam raczej dobrze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...