Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bluminator

Rozwiązany: Dziwnie mulący komputer

Polecane posty

Witam. Jakoś 3 dni temu przeinstalowywałem na nowo system bo po 1.5 roku zaczął strasznie mulić, wszystko było by super gdyby nie to że musiałem to robić 3x bo za każdym razem gdy już ustawiłem go pod siebie znowu zaczął mulić.

Włącza się z 5min + to że po ekranie ładującym xp home edition pokazuje się czarny ekran i tylko kursor widać na nim, tak jest z 1 min potem w miarę normalne logowanie i znowu zaczyna mulić (dioda od pracy dysku cały czas się świeci) po ok 2min jest już ok, tylko czasem zmuli go na internecie (np w trakcie pisania posta).

A i byłbym zapomniał nie sformatowałem całego dysku tylko niektóre partycje (3 zostawiłem ponieważ mam tam fotki z cyfrówki. Wiem że powinienem je dawno nagrać na dysk, ale jakoś nie mogę się zebrać bo za dużo tego jest :)). Wiem że potrzebne będą jakieś logi, oczywiście je wkleję tylko jakie;]. A i skanowałem cały system avastem w trybie "skanowania przy uruchomieniu" nic nie wykrył mimo aktualnej bazy sygnatur wirusów. Oraz skanowałem Emsisoft Anti-Malware i drugim tejże firmy, również nic nie wykryły. I co by było dziwne po kolejnej reinstalacji systemu wszystko było dobrze póki nie zainstalowałem gg (http://komunikator.gadu-gadu.pl/), po resecie znów wróciły mu wcześniejsze objawy;(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dysk masz uszkodzony, ale ja na testach S.M.A.R.T., nie za bardzo się znam, więc Ci nie pomogę. :P

Możliwe też jest, że przestawił się tryb pracy dysku z DMA na PIO, zatem sprawdź to. Jeśli nie wiesz jak to zrobić podaję link. BTW z temperaturami wszystko w porządku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...