Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Szymon22

Wyłączenie komputera podczas grania

Polecane posty

Witam. Podczas grania na kompie w Team Fortress 2 przez neta komp sam się wyłancza. Tak poprostu. Bez ostrzeżenia. Potem sam się uruchamia. Czym to może być spowodowane ? Narazie najwięcej razy wyłączył się podczas grania w TF2 i raz gdy grałem w LoL'a.

Konfiguracja kompa:

C2D E8500

2x500GB

2x2GB

GeForce 9800GTX+ 512MB

Chieftec 750W

Windows XP

Screen z temperaturami po uruchomieniu kompa po tym wyłączeniu:

tempnz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o screen z zakładki Health z obu dysków w programie HD Tune. Luknij do wnętrza kompa, przeczyść wentylatory. To prawdopodobnie nie jest błąd RAM, ale dobrze byłoby zrobić test programem MemTest86+ (ważne, musi to być wersja odpalana z bios, nagrana na dyskietkę bądź płytę). Test trwa około trzy godziny lub do pierwszego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są zbyt trochę wysokie zwłaszcza jak na zaraz po uruchomieniu.
Hmm,

te temperatury niewiele mówią, gdyż nie są ani w spoczynku, ani w stresie. Zaraz po wyłączeniu, kiedy mogło się coś przegrzewać, komp został uruchomiony, a więc, trochę się schłodził, ale być może nie do końca. Natomiast, niewiadomo czy tak szybko zaczął się nagrzewać, czy też nie zdążył się jeszcze schłodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba dyski wykazują mniejsze lub większe problemy z zasilaniem (albo kabelki zasilające są w złym stanie, albo zasilacz coś szwankuje), dysk 1 ma na razie 4 próby ponownego rozpędzenia talerzy (kłopoty z mechaniką), na dysku 2 głowica 5 razy opuściła normalną wysokość swej pracy. Jako że dyski są Seagate, część problemów może rozwiązać aktualizacja firmware. Poza tym oba dyski mogłyby mieć nieco niższą temperaturę.

Sprawdzanie zacząłbym od zmierzenia miernikiem napięć podawanych przez zasilacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up Wow! Jesteś niesamowity jeżeli chodzi o HDTune! Serio bardzo mi zaimponowałeś swoją wiedzą. Tak w ogóle to myślisz, że to dyski są winą wyłączania się PC? Warto by było żeby autor podał temperatury w spoczynku i w stresie bo te jak słusznie zauważył antros22 nie mówią zbyt wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się tego poduczyłem ostatnio. Z resztą zdradzę "wielką tajemnicę" - w sygnaturce Sevarda jest link do jego poradnika o diagnostyki dysków twardych (klik). Warto przeczytać, bo rozjaśnia wiele spraw (szczególnie pomaga w identyfikacji błędów). Ja sam kiedyś uważałem, że jak w HD Tune jest wypisane wszędzie OK to jest OK (a jak widać nie jest).

Czy to dyski są przyczyną? Nie byłbym tego pewien, zwłaszcza że oba wykazują problemy z zasilaniem. Pierwszym podejrzanym jest zasilacz.

Kolejna sprawa - temperatury. Przydałyby się w spoczynku (zaraz po włączeniu kompa) i w stresie. Jeżeli te na pierwszym obrazku są w spoczynku to dużym optymizmem nie napawają.

@Szymon 22:

Tak przy okazji - jak masz rozmieszczone dyski twarde w obudowie? Jeden bezpośrednio pod drugim, czy mają trochę wolnego miejsca z góry i z dołu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...