Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qwerton

Rozwiązany: Jak zwiększyć poziom zabezpieczeń sieci bezprzewodowej

Polecane posty

Cześć, mam taki problem, że firewall na komputerze mojej mamy pokazał informację o tym, że moja sieć jest słabo zabezpieczona, a mianowicie ma system zabezpieczeń WEP, inne sieci wykrywane przez kartę sieciową mają wyższe poziomy zabezpieczeń. Wg. firewalla WEP jest bardzo słaby. Nie ja zabezpieczałem routera, bo się po prostu na tym nie znam. Robili to technicy z sieci internetowej, którzy instalowali te urządzenie. Mój router jest już dosyć starym urządzeniem. W jaki sposób mogę zwiększyć zabezpieczenia ? Czy to w ogóle możliwe ? Z góry dziękuje bardzo za wszelką pomoc :) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić szyfrowanie WiFi z WEP na WPA lub WPA2. Jeśli nie masz takiej możliwości, bo urządzenie jest wiekowe, to poszukaj opcji dotyczących filtracji MAC adresów. Wszystko wykonujesz logując się na router przez przeglądarkę internetową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób mogę się zalogować na router przy pomocy przeglądarki ? Nigdy nie robiłem tego wcześniej, bo to wykonali chyba technicy :). Jeśli sobie z tym nie poradzę, zapłace informatykowi, wolałbym jednak najpierw spróbować samemu naprawić problem :). Dzięki tak wgl za szybką odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz poleceń

Wpisz i znajdź Brama domyślna (nie sugeruj się innymi oznaczeniami na screen'ie [wykonany na potrzeby klanu]):

ipconfig

3__png_300x300_q85.jpg

Teraz otwierasz przeglądarkę i w pole adresu wpisujesz te "cyferki". W większości przypadków (tak, jak i w moim), jest to 192.168.1.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie dziękuje za pomoc w temacie, dzięki pomocy technika udało się zwiększyć zabezpieczenie routera do najwyższego, jakie było możliwe w moim urządzeniu, czyli wpa2 cośtam :P. Sam niestety nie mogłem sobie poradzić i omyłkowo zresetowałem router, temat do wykasowania. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...