Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pletwix

Rozwiązany: Dziwne zachowanie Windows.nie wszystko się uruchamia

Polecane posty

Witam.

Przed chwilą zauważyłem,że nie mam wszystkich ikonek tray'a-tylko bezpieczne usuwanie sprzętu,antyvir i AiMP,a powinny być jeszcze połączenia sieciowe(net działał,ale w pasku nie było opcji połączeń).Zresetowałem komputer i wtedy sieci w ogóle nie było,musiałem ją włączać ręcznie.Obawiam się,że coś gości na mojej maszynie,więc proszę o analizę logów.

OTL.txt

Extras/txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałbym zobaczyć logi z GMERa i Malwarebytes' Anti-Malware.

1. Ściągnij i zainstaluj program Malwarebytes' Anti-Malware (wersja darmowa wystarczy). Uruchom go, zaktualizuj i wykonaj pełne skanowanie. Po zakończeniu skanowania powstanie plik tekstowy, czyli właśnie log.

2. Ściągnij program GMER. Nie zmieniaj żadnych opcji i kliknij przycisk Szukaj. Po zakończeniu pracy zostaniesz poinformowany, że log został zapisany w schowku. Otwórz notatnik, wklej go i zapisz na dysku.

Robiłeś coś z systemem przed wystąpieniem problemu? Głównie chodzi mi o zabawy z takimi programami jak TuneUp Utilities, bo widzę, że go masz zainstalowanego i zgłasza on bardzo dużą ilość błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

Robiłeś coś z systemem przed wystąpieniem problemu? Głównie chodzi mi o zabawy z takimi programami jak TuneUp Utilities, bo widzę, że go masz zainstalowanego i zgłasza on bardzo dużą ilość błędów.

Logi zaraz podam,niestety musiałem wyjechać.TuneUp jest z PCFormatu, raz go zainstalowałem,zmieniłem sobie ekran ładowania Windows,potem go usunąłem i zaczął się problem taki,że klikam na pasek zadań->właściwości i mam komunikat "operacja została anulowana prze ograniczenia nałożone na ten komputer."Pracuję na koncie admina,więc zainstalowałem TuneUp z powrotem,cofnąłem te zmiany,komunikat mam do dziś.Malwarebytes mam,skan był,nic nie znalazł.Gmer za niedługo podam.

Dziękuję za zainteresowanie :)

GMER

Zrobiłem jak pisałeś,NIC nie zmieniałem,aczkolwiek tam były panele Dysk D,E,ich nie skanowało,tylko i wyłącznie C,czy mam zaznaczyć partycje d i e,czy tak zostawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem, bo nie za bardzo wiem jak się tego pozbyć tak, żeby przy okazji nie rozwalić systemu. Można spróbować tak. Usuń TuneUP Utilities. Zainstaluj COMODO Programs Manager. Zainstaluj TuneUp Utilities i następnie usuń je za pomocą Comodo Programs Manager. To powinno wyczyścić wszystkie śmieci, które w systemie zostawiło TuneUp. Po tym zabiegu daj nowe logi z OTL, to zobaczę czy coś jeszcze będzie trzeba skasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TuneUp nie zgłasza już nowych błędów. Warto zresetować plik hosts, bo tu też widzę pewien problem. Tylko teraz pytanie - co działa, a co nie działa po ostatnim zabiegu?

Plik hosts znajduje się w lokalizacji: c:\windows\system32\drivers\etc\hosts. Podmień go domyślnym plikiem hosts dla XP, który wrzuciłem tu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik HOSTS podmieniony-teraz wszystko normalnie się uruchamia,sieć również,aczkolwiek pozostał stary problem,po pierwszym usunięciu TuneUp'a-klikam na pasek zadań->właściwości i mam komunikat o anulowaniu operacji ze względu ograniczenia nałożone na komputer, skontaktuj się z adminem systemu(pracuję na koncie admina).To chyba wszystko,nic nowego nie zaobserwowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najpewniej kwestia zasad GPO.

Kliknij kolejno: Start > Uruchom ..., w okienko, które wyskoczy wpisz regedit. Przejdź do kluczy

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

i wyeksportuj je do pliku .txt. Zamieść te pliki na forum. Zobaczymy, czy tam nie jest coś przestawione.

Tak przy okazji. Uruchom OTL i wciśnij przycisk Sprzątanie, coby usunąć z systemu śmieci, które zostały po użytkowaniu tego programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest przyczyna:

W kluczu HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer masz wartość NoSetTaskbar ustawioną na 1 i to jest problem. Usuń tą wartość i zresetuj kompa. Problem powinien zniknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...