Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

topolowaty

Problem z kompem

Polecane posty

Witam, mam dość kuriozalny problem z komputerem. Mam dysk twardy 240GB i podzielony jest on na 4 partycje - 3x70GB i dysk C 30GB. Dziwne jest to, że katalog Windows (mam XP) zajmuje 5GB a Documents and Settings kolejne 5GB :| Nie mam na nim zainstalowanych żadnych programów, a mimo to mam tyko 4GB wolnego miejsca, chociaż powinno być 20. Mam program CCleaner i różne antywirusy, ale nic one nie wykrywają. Dodam, ciekawostka, że nie robiłem formata od 4 lat, bo nie mam pirackiego oprogramowania, ani nic nie ściągam, więc nigdy nie miałem problemów z wirusami. Kolejną interesującą ciekawostką jest to, że CCleaner wykrywa, tak na oko, z 500 błędów w rejestrze, ale boję się kliknąć "napraw", bo nie chce mi się robić formata :/ Czy będzie to konieczne? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję ;]

PS. Na czymś tam jest napisane, że aby gry z CDA poprawnie się instalowały, powinienem mieć z 10GB wolnego miejsca na C. Do tej pory nie miałem problemów, ale jednak wolę dmuchać na zimne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4lata? bez jaj. Sprawdź czy nie masz w moje dokumenty, jakiś ukrytych plików\folderów. Zresztą folder Documents and Settings jest bardzo rozległy (ma dużo ukrytych folderów), gdzie instalują się savy gier i inne różne rzeczy z zainstalowanych aplikacji.

Zresztą po czterech latach to wypada zrobić formata, i to niezależnie czy są wirusy, czy nie :)

Co do rejestru, to ten program usuwa tylko to, co już nie jest potrzebne. Np. odnośniki do aplikacji, które już dawno są wy instalowane. Ale czasem może popełnić błąd, dlatego przeglądaj te logi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lynenhynenh

W ccleaner możesz spróbować naprawić rejestr, po prostu zaakcaptuj stworzenie kopii zapasowej na początku, skoro tak bardzo się boisz. Spróbuj jeszcze programu Odkurzacz. Skorzystaj z też opcji "oczyszczanie dysku" we właściwościach dysku.

Poza tym:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...