Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ChaosPL

Problem z kartą sieciową

Polecane posty

Witam wszystkich.

Otóż przed dwoma dniami w godzinach rannych w mojej okolicy rozpętała się dość potężna burza, i w jej czasie gdzieś bardzo niedaleko uderzył piorun. Trzasnęło masakrycznie, skutkiem czego w domu zfajczyło się kilka sprzętów, w tym router. Po wymianie na Pentagrama Cerberus i konfiguracji, internet działa. Tylko pozostał mi jeden problem. Mianowicie po wpięciu kabla do karty sieciowej (zintegrowana) wyskakuje mi błąd, że kabel nie jest podłączony. Problem ten pojawia się w obu komputerach, które były podpięte do komputera w czeasie niefortunnej burzy. Nie udało mi się z tym nic zrobić znanymi mi metodami, więc wypatroszyłem mojego staruszka blaszaka ze strychu z karty siecowej, włożyłem ją do kompa i śmiga. Troche mnie niepokoi to, że jak podłączam kabel do routera to nie świecą się na nim żadne diody. Kable zamieniałem z nowymi, nie pomogło. W managerze urządzeń zanim dołożyłem tą starą kartę pokazywało mi, że ta zintegrowana działa, ale kabel ethernet nie jest podłączony do komputera, chociaż był.

Jest taka możliwość, że spaliło mi kartę sieciową nie tykając płyty głównej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, że spaliło mi kartę sieciową nie tykając płyty głównej?

Jest taka możliwość i wygląda na to, że padłeś tego ofiarą. Skoro wymieniałeś kable na nowe i karta dalej nie działa to nie ma innej opcji. Najlepiej pożycz od kogoś kartę sieciową i sprawdź jak się będzie sprawowała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...