Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Samozuo666

Temperatura karty graficznej

Polecane posty

Witam

Ostatnio moja karta graficzna niepokoi mnie osiaganymi przez siebie temperaturami jak i hałasem chlodzenia ponizej zamieszczam screeny z programow speedfan i gpu-z

Bez obciazenia:

tempnostress.png

Oraz podczas gry w Dirta 3 na maksymalnych detalach

(nie udalo mi sie tego zarejestrowac na screenie ale czasem temp. karty przekracza 100c)

stress.png

Specyfikacja mojego komputera to:

Pentium Dual Core 2.5 ghz (nie krecony)

Gainward GTX 285 (takze nie krecony)

2x 1Gb ramu 800 Mhz (nie pamietam nazwy ale markowy)

zasilacz crossair 525

plyta glowna asus p5q deluxe

System Windows Xp

Prosze o opinie co do temperatury karty graficznej oraz przedstawienie sposobu na jej obnizenie

dodam ze czyscilem ja przed zrobieniem pomiarow oraz wymienilem paste termoprzewodzaca na arctic silver 5

Obudowa nie posiada wiatrakow umozliwiajacych swobodny przeplyw powietrza moze to jest przyczyna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku za ciepło, ale w stresie to te 85 (czy sześć) stopni mnie nie przeraża. Tylko, że jeśli rzeczywiście temperatura dochodzi do setki, to już nie są przelewki. Cóż nie wiem co na to poradzić, ponieważ wszystkie co można na szybko zrobić, zrobiłeś (nie wiem czy czyściłeś całego kompa, czy tylko kartę i wentylator). Trzeba będzie chyba się zastanowić nad lepszym chłodzeniem na grafę, dodanie wiatraka na obudowę też może trochę pomóc. Sprawdź jeszcze czy dobrze założyłeś chłodzenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura ostatnio wzrosła, bo "ostatnio" jest całkiem ciepło za oknem i to jest przyczyną podwyżki temperatur w każdym pudle. Co nie zmienia faktu, że 85 stopni przy gtx2xx to żadna nowość.

Jednak wentylatory, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza (w schemacie: z przodu na dole wciągamy, z tyłu i na górze wyciągamy - taki układ jest związany z faktem, że ciepłe powietrze unosi się do góry) to absolutny must have w komputerze nawet w zimie. Dwa wiatraki 120mm to nie jest duży wydatek, a znacząco poprawia samopoczucie piecowi.

Przy okazji: nawet nie myśl o otwieraniu obudowy. Wbrew oczekiwaniom, to w tym momencie tylko pogorszyłoby sytuację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...