Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aigam

Thief 2

Polecane posty

Przywitanie: Witam, jest to moj pierwszy post na tym forum wiec napisze przyslowiowe "ELO ALL" :D

Problem: Jak zwykle w wypadku "awarii" przeczytalem readme, przeszukalem forum, i poczytalem niektore FAQ na stronach traktujacych o tej grze.. NIC

Widac problem dotyczy waszej wersji, a jest on nastepujacy:

- Przed misja nie ma filmikow

- Przy kliknieciu na "INTRO" nie ma intra

Problem moze nie jest wielki i jakis powazny ale akurat w thief'ie filmiki i muzyka pelnia bardzo wazna role - buduja klimat. Z gory dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa mnie nie toć, że filmiki nie pokazuje to jeszcze co chwila (kiedy włączam kolejną misję lub ją kończę) gra mi się minimalizuje. zrobiłem we właściwościach "Uruchom: Zmaksymalizowane" i nic nie dało. to już druga gierca z noiwego cda, która mi się sypie... zobaczymy jak dalej będzie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak -

Instaluje sobie Thiefa 2 z nowego CD-A. Zainstalowane - Ok. Próbuje uruhcomić - Na 10-20 sekund pokazuje sie czarny ekran a potem pokazuje sie raport o błędach (wystąpił problem z aplikacją Thief II The Metal Age...)

Myśle - Chyba trza zainstalować łatkę! Ok, instaluje i tak samo. Spolszczenie też - I tak samo.

Czy to wina 1 egzemplarza czy całej gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak jest, ale po tym, jak włącze misję. Pojawia się okno ładowania, a potem ekran robi się czarny i tak pozostaje:/ Po zainstalowaniu łatki i spolszczenia jest tak samo :x W czym problem???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę-macie Geforca? W takim razie (uwaga, nie jestem na 100% pewien, czy podaję dobry plik, bo już z 2 tygodnie nie grałem) musicie otworzyć plik user.ini (w głównym katalogu gry) i usunąć średnik ( ; ) przed linijką "safe texture manager". Zapisujecie plik i wtedy gra powinna śmigać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aigam i wszyscy, którym nie wyświetlają się filmiki:

Dzieje się tak z powodu pewnej niezgodności na lini najnowsze kodeki i filmy z Thiefa. Dlatego jeżeli wcześniej oglądałeś na komputerze jakieś filmy to filmiki w Thiefie zapewne się nie załadują.

Resteart kompa i ponwne uruchomienie Thiefa pomaga.

PS> filmik powinien byc po każdej misji.

Co do filmików... Poszukajcie w necie lepszego spolszczenia, takiego z napisami pod filmami.

Bo to co zamieścili w CDA to troszkę kiszka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc...

jak wyżej mówiłem:

Instaluje sobie Thiefa 2 z nowego CD-A. Zainstalowane - Ok. Próbuje uruhcomić - Na 10-20 sekund pokazuje sie czarny ekran a potem pokazuje sie raport o błędach (wystąpił problem z aplikacją Thief II The Metal Age i zostanie ona zamknięta...)

Próbowałem wszystkich sposobów - ze średnikiem też - i nic.

To się dzieje jeszcze PRZED INTREM. Moja karta graficzna: GeForce 4 440 MX

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL. Jak chcesz pomocy, to napisz jaki masz komp, jaki błąd się pojawia, a nie piszesz "nie działa!" i myślisz że jacyś jasnowidze od razu Ci pomogą.

Tu nie o to chodzi właśnie. Akurat z Thiefem jest tak, że konfiguracja kompa nie wpływa na kilka typowych usterek dla gry.

Brak wyświetlania filmów (rozwiązany w temacie forum, do którego link podał ktoś wyżej) jest jedną z nich i spowodowana jest nazwijmy to prymitywnością rozwiązań w starych thiefach.

Chłopak napisał dobrze - "nie działa", bo nie działają mu po prostu filmy.

ps. swoja drogą dzisiaj zmuszeni jesteśmy walczyć z naszymi konfiguracjami komputerów, natrafiając na przerózne błędy, komunikaty itp. Kiedyś gra albo chodziła wolniej albo szybciej i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewyskakuje mi bład tylko sie niewłacza i chowa do paska zadań jasne a kompa mam dobrego wymagania tej gry spełnia więc myślisz ze co?A mi tu wcale nie chodzi o filmy tylko wogóle o gre.

Twój problem to faktycznie coś innego. Poprzedniego posta odniosłem do głównego watku,

W twoim przypadku także polecam wejść tutaj http://thief-forum.ehost.pl/viewtopic.php?t=3116

Ale jesli masz grafikę nvidii zaproponuje też ten link:

http://www.thief-thecircle.com/media/patches/

Nvidia Driver 5x.xx Fixes - te pliki. Sciagnij i nim uruchom grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aigam i wszyscy, którym nie wyświetlają się filmiki:

Dzieje się tak z powodu pewnej niezgodności na lini najnowsze kodeki i filmy z Thiefa. Dlatego jeżeli wcześniej oglądałeś na komputerze jakieś filmy to filmiki w Thiefie zapewne się nie załadują.

Resteart kompa i ponwne uruchomienie Thiefa pomaga.

PS> filmik powinien byc po każdej misji.

Co do filmików... Poszukajcie w necie lepszego spolszczenia, takiego z napisami pod filmami.

Bo to co zamieścili w CDA to troszkę kiszka.

Resetowalem/ reinstalowalem/ nowe stery - nie dziala

Moj sposob na ogladanie filmow: Alt + Tab i uruchamiam film przed misja z folderu Thief 2MOVIES

[offtopic]Osobisie uwazam gry "zlokalizowane" za barbarzynstwo i chyba nie uzyje w przyszlosci wersji polskiej [jak juz musi byc to niech bedzie kinowa] [/offtopic]

PS: Komp mam 2 letni ale "pojdzie na nim (kiepski) Oblivion" na srednich detalach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowalem/ reinstalowalem/ nowe stery - nie dziala

Moj sposob na ogladanie filmow: Alt + Tab i uruchamiam film przed misja z folderu Thief 2MOVIES

Osobisie uwazam gry "zlokalizowane" za barbarzynstwo i chyba nie uzyje w przyszlosci wersji polskiej [jak juz musi byc to niech bedzie kinowa]

Co do filmów:

Sciągnij to : http://thief.ovh.org/thief/vid_restart_thiefs.rar

i rozpakuj do folderu gry.

Przed graniem uruchom plik video_restart.bat (okno zamknij dowolnym klaiwszem).

Od tego momentu filmy będą się ładować (włącz w menu gry Intro - powinien wskoczyć film z logo Eidosu na poczatku, jeśli Intro jest to filmy też będą).

Jeśli ten sprawdzony! sposób nie działa to u Ciebie jest jakiś bardziej złożony problem. Na płytach T2 są kodeki INDEO, może trzeba je ręcznie doinstalować ale skoro pod Win ci odtwarza filmy to przyczyne musi rozwiązać sposób pierwszy..

Co do spolszczenia to jest to kinowa wersja czyli napisy na filmach i przetłumaczone same texty w grze, żadnych plików dźwiękowych itp. Wszystkie spolszczenia do Thiefów (do Deadly Shadows również) są robione w tej konwencji. Zapraszam na http://thief.ovh.org - śledzcie newsy bo za kilka dni będzie na nowo działał download spolszczeń w różnych wersjach i do różnych części (T1, Tg, T2).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie: czy dziala wam poprawnie thief 1 lub thief 2 na karcie Geforce 6600gt (konkretnie chodzi o wyswietlanie tekstur, u mnie nie widac zadnych cieni, wszystko jest zbyt jasne, tylko przedmioty dobrze wygladaja ? Thief 1 wyglada normalnie ale tylko w trybie software :/ Jesli komus dziala na tej karcie to na jakich sterownikach, bo probowalem juz z roznymi ale na wszystkich jest tak samo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że np mi idzie nie znaczy że tobie pójdzie . Te same karty mogą się różnic między sobą . Różnice są raczej subtelne al dochodzi do tego

>reszta sprzętu

>system

>co na tym systemie jest , winda jest strasznie zaśmiecona .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym przypadku problem dotyczy tylko karty graficznej + sterowniki do niej, gdyz gra dziala tylko nie wyswietla grafiki poprawnie (z patchem czy bez jest tak samo). W zadnej innej grze nie ma problemow tego typu. Dokladnie jest to karta Leadtek Geforce 6600gt agp, nie jest podkrecona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie: czy dziala wam poprawnie thief 1 lub thief 2 na karcie Geforce 6600gt (konkretnie chodzi o wyswietlanie tekstur, u mnie nie widac zadnych cieni, wszystko jest zbyt jasne, tylko przedmioty dobrze wygladaja ? Thief 1 wyglada normalnie ale tylko w trybie software :/ Jesli komus dziala na tej karcie to na jakich sterownikach, bo probowalem juz z roznymi ale na wszystkich jest tak samo :(

http://www.thief-thecircle.com/media/patches/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zainstalowałem spolszeczenie do gry nie wyświetla mi sie intro.

Lecze to nie jest jedyny problem gdy chce włączyć nową grę to pokauje mi się komunkat

ERROR: Direct3d device driver does not accurately report texture memory usage. Contact your 3d acctelelator vendor for updatet drivers.

O co chodzi

:evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Przed misja nie ma filmikow .

też miałem ten problem ale później odkryłem, że gdy dawałem się zabić (specjalnie oczywiście :) ) po zrobieniu opcji restaru misji filmik się uruchamiał. Dziwne, ale prawdziwe nie wiem o co w tym chodzi. Nie mogłem także zmieniać rozdzielczości na np. 1024x768 gra wychodziła do pulpitu po tym gdy ja np skończyłem oglądać mapę. musiałem się męczyć na okropnych ustawieniach standardowych. i grę ukończyłem :) A i co do spolszczenia wogóle go nie instalowałem bo starodawny język angielski w grze jest fenomenalny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie o braku filmów w grze już było (nawet odniosłem się do intro). Zmuscie się kurde do zwiedzenia całego wątku :/.

Po raz któryś na tym forum proponuje odwiedzić forum thiefa www.thief-forum.ehost.pl w związku z problemami.

Ostatni raz sam siebie przypominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...