Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PeQ

Wolny transfer po wifi

Polecane posty

Moja sytuacja jest następująca: jest postawiona sieć dla 4 laptopów po wifi za pośrednictwem routera WRT54gl z wgranym Tomato 1.28. O ile korzystanie z internetu działa całkowicie bezproblemowo i nie ma z tym żadnych problemów, to już kopiowanie plików między komputerami po pierwsze zawala całą sieć, a po drugie przy kopiowaniu osiągane są prędkości rzędu 700 kb/s. O ile ten pierwszy problem jest w miarę zrozumiały i nie stanowi jakiegoś strasznego kłopotu, to po wifi w sieci powinny być osiąganie prędkości w granicach 2,5mb/s, tak? Jeśli tak, to czy ktoś mógłby pomóc rozwiązać mi ten problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakiej odległości od rutera masz laptopa i co jest przeszkoda dla sygnału między ruteram a laptopem. Liczy się tutaj ilość ścian jakie występują po drodze ich grubość oraz czasami zbrojenie które zakłóca sygnał. Czyli im dalej tym gorzej im więcej przeszkód tym gorzej. Liczy się tez antena i jej moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, z tym, że akurat w tym przypadku odległość lapotp - router - laptop to może jakieś.. nie wiem, metr? Także to nie jest raczej ten rodzaj rozwiązania. Pragnę nadmienić, że od czasu pierwszego postu zmieniłem kanał na mniej oblegany, także szybkość transferu trochę wzrosła, ale to jeszcze nie jest pełen potencjał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...