Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skibeusz

Porysowana płyta

Polecane posty

Witam . Mam płytę na której posiadam zdjęcia z ostatnich 4 lat i są dla mnie ważne ale niestety na płycie pojawiło mi się parę rys i komputer nie chce czytać tych zdjęć ;/ Czy jest jakiś program który mógłby to naprawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skopiować płytę. Może uda się ten w sposób otworzyć kopię w komputerze i następnie przegrać pliki na dysk twardy.

Nie daje 100% skuteczności. Czasami skopiowanie takiej płyty może pomóc ja odczytać, jednak i tak trzeba przegrać pliki na komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować postępować zgodnie z zaleceniami z tego poradnika. Wiąże się to niestety z ryzykiem trwałego uszkodzenia płyty, jeśli nie będziesz ostrożny. W sklepach są dostępne zestawy do regeneracji płyt i one niekiedy pomagają, nie zawsze, ale warto spróbować. Można też popróbować z programami do odzyskiwania danych z uszkodzonych płyt, ale w tej chwili nie pamiętam nazwy żadnego darmowego programu tego typu działającego pod Windowsem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam prostszy "domowy" :P sposób który już pare razy mi pomógł. Wyćsnij trochę pasty do zębów na papier (najlepiej toaletowy) i dokłdanie wetrzyj w porysowaną strone płyty potem opłucz pod woda wytrzyj i ciesz się zdjęciami ;) nie zawsze pomaga ja są bardzo głebokie rysy ale nie zaszkodzi spróbować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żaden program nie da rady to warto oddać do regeneracji. Ja oddawałem już kilka razy tutaj: czyszczeniedvd.pl i oni nawet beznadziejne przypadki robią. A z takimi wypalanymi płytami to podobno jest najgorzej. No i jakby coś to nie polecam metody z bananem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...