Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzyhu

Rozwiązany: Połączenie dwóch różnych zestawów głośników.

Polecane posty

Hej. Problem jest taki, że kupiłem sobie wczoraj dwie małe satelitki Logitecha, bo były w Lidlu po przecenie. Dotychczas korzystałem z zestawu 2.1 Creative'a, ale jakość ich już mnie nie zadowalała (ma już 7 lat na karku). Jednak okazało się, że same małe głośniczki bez suba to zupełnie nie to. Pomyślałem więc o tym, żeby połączyć ze sobą dwa te zestawy - nowe satelitki postawię na biurku, a stare odstawię dalej, taki improwizowany zestaw 4.1.

Kłopot w tym, że nie mam już pomysłów, jak to ze sobą połączyć - wyjście słuchawkowe na przednim panelu już od dłuższego czasu mi nie działa (nie wykrywa, że coś zostało podłączone). Ma ktoś jakieś pomysły? Szukałem trochę na google'u ale nic konkretnego nie mogłem znaleźć. Może jakiś rozdzielacz źródła dźwięku na dwa mini-jacki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny pomysł ... o ile jestem pewien ze z podmianką satelitek nie było by problemu, tak ze zmuszeniem 2 par do równoczesnej pracy to nie wiem...

jedyne co przychodzi mi do głowy to podłączyć głośniki do mini miksera audio i ten dopiero do komputera.

mini mikser wygląda mniej więcej tak:

http://www.infomusic.pl/artykul/view/19149...er_audio,samson

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej podłączać bezpośrednio do płyty głównej. Samodzielne satelitki podpiąć jako kanały tylne, satelitki z subwooferem jako przednie, sub jako sub. Ewentualnie prosty rozdzielacz właśnie na dwa jacki za kilka złotych (od biedy można zlutować samemu). Jakie wejścia mają głośniki i jakimi wyjściami dysponuje w ogóle płyta główna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki, kupiłem sobie dzisiaj w sklepie z częściami elektronicznymi rozdzielacz jeden mini-jack na dwa. Dałem za to 4 złote. Wyll wypas, pozłacany. Właśnie podłączyłem sobie i teraz testuję. Póki co wszystko śmiga elegancko, praktycznie nie słyszę różnicy w jakości dźwięku. Bałem się, że rozdzielacz spowoduje różne szumy i zakłócenia, ale nic takiego nie uświadczyłem. Jest gitarka, jednym słowem.

No, teraz to rodzice będą dopiero mieli powody do narzekania, hehehe.

Dzięki serdeczne za pomoc, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...