Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cynamon

Jaką przeglądarkę w końcu warto bezpiecznie używać?

Polecane posty

Na pewno NIE MA na 100% bezpiecznych programów, ale Internet Explorer nie należy do najbezpieczniejszych. Chyba mogę spokojnie polecić te 3 najpopularniejsze:

-Mozilla

-Google Chrome

-Opera

One są dość często aktualizowane, więc ryzyko jest mniejsze. Poza tym od bezpieczeństwa chyba jest antywirus, a przeglądarka ma być szybka (tu IE też nie jest na podium :sad:), nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniejszą - albo inaczej: nie do złamania :) przeglądarką na ostatnich zawodach ha[r]ckerskich okazał się Google Chrome. Nie pamiętam czy Operę też złamali, ale zdaje się że chyba tak. Nie mniej, najwięcej obejść ludzie znaleźli w IE i Firefox'ie - jednak mówimy o czystych przeglądarkach.

W przypadku wgrania dodatków - bezpieczeństwo przeglądania sieci znacznie się zwiększa. Wspomniany NoScript dla FF jest tego dobrym przykładem. Odmiany tego dodatku są też na Operze i na Chrome/Chromium. Jednak żeby cokolwiek "wycisnąć" i mieć z dodatków i przeglądarki jakiś pożytek, trzeba je umieć też skonfigurować. Bazowanie na domyślnych ustawieniach nie koniecznie jest najlepszym rozwiązaniem.

Dobrym dodatkiem jest WOT czyli Web of Trust - ten dodatek jest dostępny na FF, Chrome, Opera - może wskazać potencjalnie niebezpieczne witryny w sieci, dzięki czemu uniknąć można różnych wpadek.

Jeśli natomiast miałbym coś zaproponować - to polecałbym Chrome lub Operę, z czego Opera jest mniej kompatybilna (że tak to ujmę) z niektórymi stronami, ale jak dla mnie bardziej konfigurowalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z IE 9, z operą w najnowszej wersji miałem sporo problemów i właśnie dlatego przeszedłem na IE. Nie znam się na zabezpieczeniach, ale z tego co czytałem to luki w każdej przeglądare i programie można znaleźć, ostatnio w GG była taka podobno, że można się komuś włamać wysyłając jakiś plik. Zacząłem się interesować zabezpieczeniami od chwili kiedy "nabyłem" fobie, że ktoś mi się włamuje na komputer. Chciałbym się nauczyć czytać logi, to pewnie trudne jest jednak. Wracając do tematu na stacjonarnym kompie mam google chrome i nie narzekam... na razie. W IE 9 mam taki fajny dodatek z Mcafee, który obserwuje strony internetowe i ostrzega przed tymi, w których programiści Mcafee znaleźli malware. Bardzo fajna rzecz. Nazywa się Mcafee SiteAdvisor... forum cda jest w pełni bezpieczną stroną przebadaną przez nich :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...