Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neksis

Rozwiązany: problem z nowym procesorem

Polecane posty

23 maja kupiłem procesor Intel Dual Core E6700 3.2 GHz i zainstalowałem go do płyty Gigabyte-a GA-945P-DS3. Niby wszystko działa, ale kiedy uruchomię test OCCT to prędkość ciągle pozostaje na tym samym poziomie (1.6 GHz a powinno być 3.2), chociaż procesor jest obciążony na 100%. W Core Temp i CPU-Z wskazuje, że mnożnik pozostaje ciągle na liczbie 6x, a powinien być 12x. Kiedy wszedłem w biosa w PC Health znalazłem adnotację że Vcore jest Fail. Czego może to być przyczyna? Czy procesor jest uszkodzony czy płyta? A może ta płyta nie obsługuje tego procesora w pełni? Co się stanie jeśli chciałbym normalnie pracować, a w szczególności grać na tym procesorze? Ma jakieś znaczenie że podczas pierwszego uruchomienia zapomniałem podpiąć kabla do płyty głównej V12 4-pinowego?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Następnym razem postaraj się pisać mniej chaotycznie (i nie używać czerwonego koloru, on jest tylko dla moderatorów). Poprawiłem też najbardziej rażące błędy. - MD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź jak ustawiony jest mnożnik w biosie oraz czy masz włączone funkcje oszczędzania energii (EIST, C1E) - one nieraz robią takie numery z mnożnikami.

2. Do prawidłowego działania kompa podłączenie wtyczki 4-pin do płyty głównej jest wymagane. Prawdopodobnie jej niepodpięcie poskutkowało rzeczonym komunikatem.

3. Płyta procesor w pełni obsługuje, zatem to nie jest problem.

4. Jeżeli masz jeszcze stary procesor, włóż go i sprawdź jak na nim będzie wyglądała sprawa z Vcore.

Spróbuj zresetować bios zworką. Podaj też dokładną konfigurację komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GA-945P-DS3 (rev. 3.3) Obsługuje Pentium Dual-Core od biosu F6i (oficjalnie do Pentium Dual-Core E6500)

GA-945P-DS3 (rev. 2.0) Nie obsługuje tego procesora. Ani serii Pentium Dual-Core E5xxx- 6xxx

Vcore można chyba na tej płycie ustawić ręcznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja poza procesorem i płytą rev 3.3 to:

Zasilacz Chiftec 500W

3,5 GB Ramu 667MHz

Radeon HD 5750 1 GB

1.Wymiana płyty głównej może rozwiązać ten problem?

2.Okresowo mogę korzystać w pełni z komputera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...