Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HellVard

Tragiczne płynność (a raczej jej brak) w grach

Polecane posty

Witam. Może na początek opiszę parametry mojego kompa:

Windows XP Professional SP2

Płyta główna ASUS P5Q SE2

Procek Pentium D 3,0 Ghz

2GB Ram

Karta Graficzna GeForce 9800GT 1GB

Zasilacz Tracer 4Life

A teraz do rzeczy. Ostatnio mam ogromny spadek płynności w niektórych grach. Medieval 2 zacina mi się nawet na najmniejszych detalach, gdy tylko jest więcej niż 7/8 oddziałów. Z ciekawości zainstalowałem sobie dzisiaj Rome TW. To samo. A przecież to już stara gra! (Med zresztą też...) Gothic II NK często długo się wczytuje, a gdy używam niektórych czarów, to mam pokaz slajdów. Co ciekawe, w RE 5 dołączonym do ostatniego CDA nie ma żadnego problemu, wszystko idzie płynnie i szybko bez żadnych zadyszek. Instalowałem najnowsze sterowniki do karty, przeinstalowałem Medka, zdefragmentowałem dysk. Bez skutku. W czym tkwi problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, poważnie rozważyłbym wymianę zasilacza - jest on niebezpieczny dla innych podzespołów i w końcu Ci je usmaży.

Po drugie, sprawdź i podaj temperatury i napięcia na podzespołach podczas pracy komputera (wiesz, jak je sprawdzić?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, poważnie rozważyłbym wymianę zasilacza - jest on niebezpieczny dla innych podzespołów i w końcu Ci je usmaży.

Ups, nie wiedziałem... A z wymianą będzie kłopot, bo na razie jestem spłukany :rolleyes:

Po drugie, sprawdź i podaj temperatury i napięcia na podzespołach podczas pracy komputera (wiesz, jak je sprawdzić?).

Ok, a jakim programem będzie najlepiej to sprawdzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem faktycznie może leżeć w temperaturach, gry z serii TW lubią dać wycisk prockowi, a od pewnych temperatur zaczynają sieproblemy ze stabilną pracą. Otwórz swojego blaszaka i wszystko dokładnie wyczyść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...