Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vito213

Szyna danych pamięci - o co biega?

Polecane posty

Posiadam Radeona HD3850 256MB DDR3 256bit. Załóżmy iż chciałbym nabyć nową kartę graficzną (np.GIGABYTE GF GT430<TYLKO PRZYKŁAD NIE CHCĘ WYSŁUCHIWAĆ ODRADZAŃ!!>) która posiada szynę danych pamięci 128 bit. Czy to że owa szyna jest "słabsza" oznacza że karta może być mniej wydajna mimo że ma 1GB? Dzięki za pomoc. Mam ograniczony budżet jeśli chodzi o kartę (musi być DDR3 i zasilacz minimum 400W).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyna pamięci to tylko jedna w wielu cech wyznaczających wydajność karty. Mniejsza szyna nie musi oznaczać niższej wydajności. Tak samo sam fakt posiadania 1gb pamięci nie czyni automatycznie z 430 wydajniejszej karty od twojego radeona.

Tak w ogóle to czemu koniecznie chcesz kartę z ddr3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co to za zasilacz? Jeżeli kiepski to i tak będzie wymagał wymiany.

2. Nie spotkałem jeszcze "zasilacza zintegrowanego z obudową". Co to za cudo? Nie można go wyjąć, czy co?

nowa karta = nowy zasilacz + obudowa

Obudowa w tym równaniu jest zbyteczna, a poza tym jest ono prawdziwe tylko wtedy gdy zasilacz jest kiepski.

http://www.arest.pl/produkt/Karty-graficzn...-GV-R567OC-1GI/ znalazłem taką kartę wymaga minimum 400W

Ja bym tego nie powiedział. Ta karta zadowoli się słabszym mocowo zasilaczem.

Tak w ogóle - podaj dokładną konfigurację swego kompa i kwotę przeznaczoną na zakupy. Od razu uprzedzę - za 200-250 zł nie ma co kupować nowej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: MSI p35 Neo2 - Fir

Karta graficzna: Radeon HD3850 DDR3 256MB 256bit

Procesor: Intel Core2Duo e4500 2.2 Ghz (podkręcony obecnie ok 2,6 GHz)

karta dźwiękowa: zintegrowana

3GB RAM

HDD: 500GB WD caviar blue

a zasilacz to... IBOX 400W (był w komplecie z obudową)

A jak chodzi o fundusze na GPU to powiedzmy do 350zł

Człowiek który składał mi komputer 3 i pół roku temu skutecznie uniemożliwił nawet drobny upgrade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój obecny zasilacz stanowi zagrożenie dla sprzętu. Jeśli nie chcesz wydać na niego majątku - poszukaj Fortronów GLC\GLN\HLC\HLN na allegro (cena 50-80 zł w zależności, czy to 350, czy 400W). Jeśli allegro odpada - wspomniany Seasonic będzie dobrym wyborem.

Co do karty - z nowych za trzysta parę złociszy można dostać Radeona 5750. Szybszy od obecnego (tak ok. dwukrotnie) i niezbyt prądożerny (max. ok. 90W).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje pieniądze, zrobisz z nimi co zechcesz. Ja bym się bał, MikaelDorren zapewne też, ale jest oczywiście możliwe, że trafiłeś na nienaturalnie wspaniały model i masz mnóstwo szczęścia w jego użytkowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...