Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KamilMariaDiego

Rozwiązany: Problem z uruchomieniem komputera-wczytuje się tylko ekran POST

Polecane posty

Mam problem z uruchomieniem komputera. Wczoraj grałem i wszystko było ok była burza ale nic się nie stało, wszystko było ok. Wyłączyłem komputer położyłem się spać. Dzisiaj gdy się uruchamia zatrzymuje się na tym czarnym ekranie z białymi napisami, nie wiem jak to się nazywa ale wiecie o co chodzi. No i tak czekam i czekam i nic. Dwa dni temu go kilka razy zresetowałem ale to raczej nie to. Odłączyłem dysk, RAM, DVD i podłączyłem, nadal to samo. Proszę o pomoc.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie uruchamiaj go z dysku, tylko np. z płyty LiveCD czy z odpowiednio przygotowanego pendrive.

2. Jeżeli masz więcej niż jedną kość RAMu - to wyjmij wszystkie oprócz jednej i wtedy spróbuj. Jeśli nie zadziała, spróbuj z inną.

3. Jeżeli Twój komputer ma zintegrowaną kartę graficzną lub możesz od kogoś pożyczyć inną - to bez niej też spróbuj.

4. Jeżeli masz jakiekolwiek podzespoły, które nie są niezbędne do działania komputera (karta sieciowa, karta dźwiękowa, napęd DVD itp.) to też je odepnij.

Na koniec zaś, pochwal się dokładnym modelem zasilacza, gdyż istnieje spore prawdopodobieństwo, że to on nawalił (być może pociągając ze sobą jakieś inne części).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze-pełna konfiguracja komputera, tak jak przewiduje to regulamin działu.

Prawdopodobnie coś jest nie tak z dyskiem. Czy jest on poprawnie wykrywany? Sprawdziłbym najpierw co stanie się po użyciu komend chkdsk /r i chkdsk /f:

Aby uruchomić polecenie chkdsk /r z konsoli odzyskiwania, wykonaj następujące kroki:

Ponownie uruchom komputer.

Po pojawieniu się ekranu ?Zapraszamy do programu instalacyjnego.? naciśnij klawisz R, aby uruchomić Konsolę odzyskiwania.

Jeśli na komputerze jest skonfigurowany podwójny lub wielokrotny rozruch, wybierz instalację, do której chcesz mieć dostęp z Konsoli odzyskiwania.

Gdy pojawi się odpowiedni monit, wpisz hasło administratora. Jeśli hasło administratora jest puste, naciśnij klawisz ENTER.

W wierszu polecenia wpisz polecenie chkdsk /r, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

Po zakończeniu działania programu Chkdsk przeczytaj wyniki jego pracy, a następnie wykonaj niezbędne kroki w celu ukończenia procesu. Na przykład konieczne może być uruchomienie polecenia chkdsk /f w celu rozwiązania pewnych problemów.

Jeżeli dysk jest poważnie uszkodzony, to przyczyną może być np. zasilacz, więc radzę sprawdzić jego dokładny model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem z RAM-em i dołączaniem zbędnych rzeczy i nadal to samo. Próbowałem z płytą od BIOS-u i wybrałem z opcję backup i wyświetliło się coś takiego "Not enough HDD free Size for image backup!

Model mojego zasilacza to GPS-550AB A

To link do tego na czym zatrzymuje się uruchamianie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/303e135b033b3b44.html

Coś nie mogę uruchomić tej konsoli.

Udało mi się uruchomić wiersz poleceń z płyty od visty.

To pojawia się przy chkdsk /r i chkdsk /f

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/68366ae535705a3f.html

A to po samym chdsk

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c45ea091e5885a40.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w biosie dysk jest wykrywany poprawnie? Te 3 MB miejsca podane przez chkdsk optymizmem nie nastrajają.

Jeśli możesz - zrób odczyt SMART przy pomocy płyty LiveCD (instrukcje znajdziesz tutaj).

Sprawdź też go przy pomocy swoich oczu - wymontuj i zobacz czy nie ma na nim jakichś podejrzanych śladów, np. spalenia (kilka lat temu przeżyłem analogiczną sytuację).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...