Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Tabula

System nie chce sie załadować, wyskakuje BSoD

Polecane posty

Mam taki problem, po włączeniu kompa wszystko wydaje sie być ok, bios wszystko sprawdzi bez problemu, pokazuje się logo Windows xp i po chwili wyskakuje jakże to znany i nie lubiany niebieski ekran z kodem błędu 0x0000007E (0xC0000005, 0xF8795756, 0xF8A8042, 0xF8A80128).

Sprawdziłem kartę, dysk i RAM na innym kompie, wszystko działa. Do tego na drugim kompie przeskanowałem ten dysk takimi programami jak Malwarebytes Anti-malware, AVG 2011, HDTune i jeszcze poprawiłem narzędziem chkdsk, wszystko wydaje się być w porządku. Podłączyłem dysk z innego kompa i z niego odpaliłem system, znowu BSoD. Wymieniłem zasilacz na porządny, nie pomogło. Powoli kończą mi sie pomysły i sprzęt tak więc pytam Was, dlaczego wyskakuje ten BSoD ?

@Edit: Zapomniałem dodać że tryb awaryjny działa bez problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z poprzednim problemem chyba sobie poradziłem, za to mam kolejny.

Chciałem wymienić pastę termoprzewodzącą, zdjąłem radiator i okazało się że osoba która wcześniej kładła pastę chyba sama do końca nie wiedziała ile tej pasty nałożyła. Pasty było wszędzie pełno, nawet zalała 3 piny procesora ( pewnie dlatego wyskakiwał ten BSoD), no wiec wszystko wyczyściłem ( nawet te piny delikatnie papierem toaletowym wypolerowałem :wink: ), nałożyłem nową pastę, włożyłem procka i radiator do gniazda. Komp włączył się dosłownie na sekundę, po czym wszystko zgasło, włączyłem jeszcze raz - to samo, po chwili poczułem spaleniznę. Co mogło się zjarać ?

Dziwny zapach czuć z zasilacza ale nie wiem czy to zapach spalenizny czy "nowości" (ów zasilacz ma kilka dni), jest to Tagan tg350-u33ii i nie chce mi sie wierzyć że to właśnie on puścił dym. Co teraz zrobić ?

Reszta częsci:

Athlon 64

Asrock k8nf3-vsta

GeForce fx5500

512 MB DDR

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...