Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Idajos

Temperatura procesora Intel C2D E8500

Polecane posty

To może i ja się podłączę pod rozmowę i skorzystam z waszej uprzejmości. Wstawiłbym swój obrazek z temperaturami ale nie wiem jak :sad: W każdym razie obecnie czyli prawie bez obciążenia temperatura rdzeni to 43 C. Procesor IC 2 Duo E 8500 3,16. Czy to za wysoko ?

Nie podczepiaj się pod cudze tematy.-org

Sorki, nie chciałem źle. Nie chciałem powielać bytów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg Intela maksymalna dopuszczalna temperatura to 72,4C. Wg mnie jest więc akceptowalnie. Możesz oczywiście spróbować przeczyścić radiator, ale przy tej temperaturze nic mu się stać nie powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tak zrobię i jeszcze jeśli możesz daj mi odpowiedź na pytanie czy temp 78 stopni (pod bardzo dużym obciążeniem) na mojej karcie graficznej jest niebezpieczna ? Karta msi gtx 275 twinfrozr. Sorki ale od czasu gdy kumpel spalił dwie grafiki pod rząd mam hopla na punkcie tego ze mi też sie to przytrafi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura karty graficznej całkowicie normalna, ale co do procka to ja już bym się zaczął porządnie martwić (temperatura oscylująca na granicy dopuszczalnej to już nie są przelewki, a kto wie może przy dłuższym graniu jeszcze wzrasta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wykazywana przez Temp Core "frequency" (u mnie jest zmienna 333,33x7 lub 7,5 ) ma coś wspólnego z temperaturą? (edytuję: chyba ma po mnożnik rośnie w miarę spadku temp ) I najważniejsze jak temu zaradzić? Na razie zmiana obudowy nierealna.

Najlepiej by było jak bym screena pokazał ale nie wiem jak go tu umieścić. Wtedy by mi może ktoś kompetentny to na język laicki :tongue: przetłumaczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frequency to częstotliwość procesora. Wiadomo - wyższa częstotliwość to i wyższe temperatury, niemniej nawet na maksymalnej tempeatura powinna się mieścić w limicie. Kiedy czyściłeś komputer z kurzu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihi, poradnik jest dla mnie niejasny. Nie bardzo wiem jak zapisany w pliku tekstowym zrzut ekranu pomniejszyć do żądanego rozmiaru. W sumie nieistotne, koń jaki jest każdy widzi. Czy możecie mi polecić jakąś naprawdę dobrą pastę chłodzącą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooooo.....z kilo kurzu stamtąd wyniosłem :tongue: temperatury od razu o 10 - 15 C spadły. Mimo to mam zamiar nowe chłodzenie zamontować, tylko nie wiem jakie, jeśli ktoś może pomóc w wyborze będę wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...