Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Assassin963

Wiedźmin 2 - gra strasznie się tnie

Polecane posty

Mam taki problem mianowicie gra strasznie się tnie, nawet na najniższych ustawieniach kiedy spokojnie przekraczam rekomendowane.

Mój komputer:

AMD Phenom x4

GeForce 460GTX

6 Gb RAM DDR2

Win7 Ultimate 64 bit

Jeżeli macie jakieś pomysły to pisać.

z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na nvidia tez się tak da ... Ale spróbuj w ustawieniach karty graf (kliknij ppm na pulpicie) wszystko w 3d ustawić na zrównoważone czy jakoś tak ... Mi w DS2 to pomogło(mam ati to nie wiem czy tak się da) , Ale poszukaj też najnowszych sterowników do grafy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra potrafi zajechać nawet najmocniejszy sprzęt z włączonym uberpróbówkowaniem oraz działa dość słabo pod Win7, sam miałem ten problem Win 7 = detale LOW i to fps 10~15

Męczyłem sie dzisiaj prawie 8h zeby odpalic Wieska na XP ,ale było warto ,ustawinia wysokie (!) fps 20~30+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczyłem sie dzisiaj prawie 8h zeby odpalic Wieska na XP

?

a w czym był problem, bo chyba ta gra powinna normalnie pod XP chodzić?

z uberpróbkowaniem i tak się tnie ale zainstaluje XP i spróbuję ale to jutro

ale nie miej 'z uberpróbkowaniem' tylko bez uberpróbkowania. uberpróbkowanie ma być WYŁĄCZONE a nie włączone ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam identyczny problem. Może mój sprzęt jest słabszy niż ten od Assassin963 ale gra mi nie powinna chodzić tak wolno. Mam 3 kl/s w początkowej lokacji na najniższych możliwych detalach.

Mój sprzęt to: i5 760, GTX 260 (896MB) 4GB ram DDR3, windows 7 x64

Wydać na gre tyle kasy i nie móc w nią zagrać jest nie do pomyślenia. Mam nadzieję że szybko to naprawią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc koledze pomogło odinstalowanie sterowników 3D. Nadmienię jeszcze, że dzisiaj (cóż za ironia, nie?) pojawiły się nowe sterowniki Nvidii w wersji beta, które ponoć dają duży przyrost fps-ów w grze.

Dla ludzi, którzy mają podobne problemy na kartach Geforce:

1. Wyłączyć Uber Sampling

2. Zainstalować najnowsze sterowniki Nvidii

3. Odinstalować sterowniki 3D Vision

4. Czekać na patch (?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Odinstalowanie sterowników 3D Vision pomogło.

a na ATI ?? ja nie mam czegos takiego jak nV 3 d v chyba - a co do control panel cztalysta tez jakos nie moge znalezc serio sciagnolem najnosze stery 11.5 poprawnie zainstalowalem /TAK wszystko wczesniej wywalielm z pop stero programem driver cleaner. Nowe sie instalnely i nie ma dalej CCC ;/ a pisze ze pakiet to zawiera na glowenj stronie producenta. Sciagalem nawet osobno sam CCC ale dalej tego nie ma. Rano jak mialem stare stery 8.6 chyba to jakos sie udalo CCC wlaczyc chociaz tez nei mogelm znalezc nawet systemowa wyszukiwarka nie wyszukiwala, a tu nagle sie wlaczylo i juz potem sie wyszukiwalo PARANOJA. pls help wiem ze to brzmi jak kiepski zart ale tak bylo... :sad:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Odinstalowanie sterowników 3D Vision pomogło.

to tylko w przypadku win7 prawda?

Mam XP i nie mam tych sterowników zainstalowanych.

co więcej, gra chodzi praktycznie tak samo na minimalnych jak i na wysokich 0.o

strata jest dosłownie 2-3 klatek w stresie. chociaz czasem i tyle to dużo bo sprzęt mam już leciwy i wyciągam w trakcie walki 17-23 klatek, chociaz zdarza sie ze spada do 15 i wtedy fajnie nie jest. ale o dziwo da się w miarę bez frustracji grać - chociaż zdecydowanie mogłoby być lepiej :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie rozwiązania na problemy z wydajnością można znaleźć TUTAJ.

Na problemy z kartami ATI (czy też AMD) zaleca się:

- przełączenie w tryb okienkowy,

- wyłączenie Anti-Aliasing, Filtrowania Anizotropowego oraz adaptive Anti-Aliasing w Catalyst Control Center (nie wiem czy zadziała, ale warto spróbować)

Jeżeli występują problemy z dźwiękiem to trzeba:

- przełączyć tryb 5.1 do stereo,

- wyłączyć (odłączyć) wszystkie urządzenia dźwiękowe z wyjątkiem głośników

Tak jak już pisałem zainstalowanie nowych sterowników w wersji beta od Nvidii (275.27) daje 400 % skok wydajności!

Poszukam jeszcze jakiśch sensowniejszych rozwiązań...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sprzęt to:

Phenom2 x4 955

4gb ramu ddr3 1600

gtx 460

win 7 64bit

i gra śmiga na bardzo wysokich w rozdzielczości 1680 :D

Ps. na ultra grafice gra się tnie 14-20fps : ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mordor96

Mam praktycznie taki komputer jak ty, z tą różnicą, że słabszy (!) procesor, ale.. gram na XPku. Gram na wysokich i gra się nie tnie (czasem fps jest około 20, ale tylko czasem, choć za dużo jeszcze nie grałem). Mam wyłączone uberpróbkowanie i też ci to zalecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez się ścina :/

AMD 5400+ 2x2.8

GF 9600GT

4GB Ram

Windows 7 32bit

Sterowniki najnowsze zainstalowane , sterowniki 3D usuniete, uber sampling wyłączone.

Minimalne ustaiwnia - 15-20fps Max bez US 10-15 (Flotsam) w rozdziałce 1280x1024

Macie jeszcze jakiś pomysły albo info o patchu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez się ścina :/

AMD 5400+ 2x2.8

GF 9600GT

4GB Ram

Windows 7 32bit

Sterowniki najnowsze zainstalowane , sterowniki 3D usuniete, uber sampling wyłączone.

Minimalne ustaiwnia - 15-20fps Max bez US 10-15 (Flotsam) w rozdziałce 1280x1024

Macie jeszcze jakiś pomysły albo info o patchu ?

Poprostu słaba karta graficzna, która ma bodajrze 4 lata ? Po 4 latach kompa już wypadało by wymienić, a przynajmniej kartę graficzną. Jedynym rozwiązaniem jest czekać na patha, który pomoże usprawnić działanie gry, albo przeboleć i ustawić wszystko na minimum. Kiedyś to się robiło tak grafa 800x600 minimum i grało się byle grać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez się ścina :/

AMD 5400+ 2x2.8

GF 9600GT

4GB Ram

Windows 7 32bit

Sterowniki najnowsze zainstalowane , sterowniki 3D usuniete, uber sampling wyłączone.

Minimalne ustaiwnia - 15-20fps Max bez US 10-15 (Flotsam) w rozdziałce 1280x1024

Macie jeszcze jakiś pomysły albo info o patchu ?

Słaby procesor jak i karta graficzna i raczej nic na to nie poradzisz chyba że masz crt i ustawisz roździelczość na 800x600 : ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...