Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Parandoks

Problem z komfortowym graniem

Polecane posty

Na początku napiszę swoją konfigurację:

AMD Phenom II X3 710

Radeon HD4850 512MB

4GB Ram

Windows 7 64 bit

Mówiąc najprościej : większość gier dosyć mocno mi się zacina. A najbardziej denerwujące jest to, że dzieje się to niezależnie od zmiany detali. Chciałem sobie przypomnieć Wiedźmina i gra w niego to prawie że droga przez mękę. Dodam, że kiedy miałem kartę Geforce 9500 GT 1 GB, nie było takich problemów. Sterowniki do karty najnowsze. Wie ktoś co z tym poradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jeden z użytkowników miał identyczny problem i wystarczyło wyłączyć synchronizację pionową. Jeśli jednak Twój problem jest zupełnie innego rodzaju, to sprawdź temperatury w spoczynku i w stresie, użyj do tego np. programu HWMonitor.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

A jak wyłączyć synchronizacje pionową? Sprawdzałem w internecie i naciskało się Catalyst Control Center. Tyle, że ja mam AMD Vision Engine Center i po angielsku i nie wiem jak to zrobić. Wie ktoś jak?

[Edit]Dobra, już wyłączyłem. Sprawdzę czy działa ;)

Pomogło ale bardzo minimalnie. Sprawdzę tym programem.

Jak sprawdzić temperatury w stresie czy spoczynku?

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić temperatury w stresie czy w spoczynku?
Oczywiście że obie. Być może jednak chodziło Ci o coś innego. Temperatury w spoczynku to te, jakie masz zaraz po włączeniu kompa, a w stresie jak trochę pograsz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pierwszy obrazek rzeczywiście pokazuje temperatury w spoczynku, to są one za wysokie. Zarówno dla karty jak i procesora.

Dla pewności zmierz je jeszcze raz, bo coś trudno mi uwierzyć by między spoczynkiem a stresem nie było praktycznie żadnej różnicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku, czyli zaraz po uruchomieniu komputera, tak? A w stresie to po jakim czasie grania?

A tak w ogóle, to zauważyłem że jak włączyłem sobie dzisiaj Wiedźmina 2, to na początku chodził fajnie a po jakichś 2-3 minutach zaczął się cholernie ciąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać, że temperatury są za wysokie. Ważne jest teraz znalezienie przyczyny. Jaką masz obudowę i zasilacz? Grzebałeś kiedyś przy chłodzeniu? Próbowałeś coś kręcić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre chłodzenie zawsze warto mieć, ale w tym przypadku nic Ci to nie pomoże, gdyż temperatury masz już dobre. Zagraj jeszcze w coś innego (w jakąś grę co również wcześniej się zacinała) i sprawdź czy dobrze chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up- Co masz do temperatury karty graficznej? IMO jest bardzo przyzwoita, ludzie mają na tych radkach około 90 stopni i za bardzo się tym nie przejmują. Maksymalna dopuszczalna temperatura dla tej karty wynosi 104 stopnie, więc chyba przyznasz, iż od 69 do 104, jest jeszcze daleka droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

@MikelDorren- Starałem się przeczyścić wszystko choć głównie skupiłem się na procesorze. Mogę spróbować jeszcze trochę poczyścić.

Niestety nie mam innych gier oprócz dwóch Wiedźminów na kompie i nie za bardzo chce mi się instalować. Tylko, że w tej chwili to zacinanie się jest lekkie i za bardzo nie przeszkadza - mnie tylko dziwi i drażni to że dzieje się to niezależnie od detali.

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.-org

Mam jeszcze pytanie odnośnie upgrade'u komputera. Czy jest sens robić upgrade za 1500-2000zł w tej chwili na takim sprzęcie:

AMD Phenom II X3 710 2,6GHz

Radeon HD4850 512MB

4GB Ram

ASUS M3N78 Pro

Chieftec 550 W

Opłaca się? A jak tak, to co wymienić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@antros22:

Troszkę może jestem przewrażliwiony. Nic by się nie stało, jakby była trochę niższa.

@Parandoks:

Za tyle można by pokusić się o LGA 1155 z jakąś dobrą kartą. Tak na marginesie - jaki dokładnie jest model tego Chiefteca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...