Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rajt

2 Win 7 na 1 komputerze.

Polecane posty

Mam pytanie czy da się zainstalować 2 win 7 na 1 kompie na różnych dyskach ??

Tak.

A później 1 usunąć ??

Tak.

I jak się zorientować który jest który?

Jeden będzie na pierwszym dysku, drugi - na drugim. Przy czym sugerowałbym też wprowadzenie jakiegoś innego rozróżnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się czemu. Ponieważ mi podczas instalacji win 7 ( z XP bo nie chce zadziałać z bootowaniem napędu CD/DVD nie wiem czemu[Win Xp dział]) nie mogę podzielić partycji a teraz mam zainstalowany Xp(dysk C) i 7(dysk E) i chce usunąć Xp, a potem chce przemieścić Win 7 z E do C za pomocą drugiej instalacji i usunąć ten Win 7 z E.I jeszcze 2 pytanka:

Przy czym sugerowałbym też wprowadzenie jakiegoś innego rozróżnienia.

Jak wprowadzić jakieś rozróżnienie ?

Czy istnieje jakiś sposób usunięcia (w tym przypadku) Win Xp z pozycji Win 7??

Albo podajcie jakiś inny sposób rozwiązania tego problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wprowadzić jakieś rozróżnienie ?

Ot, inna tapeta na przykład. Jakkolwiek. Można zrobić jakiś plik na pulpicie z inną nazwą czy coś.

Czy istnieje jakiś sposób usunięcia (w tym przypadku) Win Xp z pozycji Win 7??

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co pytasz? O sformatowanie partycji z systemem?

a) Otworzyć okno Mój komputer.

b) Kliknąć prawym przyciskiem myszy na partycję, którą chcemy "zaorać".

c) Wybrać opcję "Formatuj".

d) Potwierdzić chęć formatowania.

e) Iść na kawę i wrócić za ~5 minut.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miliona rzeczy. Możemy grać w dwadzieścia pytań i w końcu odkryć, co jest nie tak, albo polecę Ci zewnętrzny partycjoner (GParted - nagrywasz obraz na płytę (NIE kopiujesz obraz na płytę, tylko płytę z obrazu robisz), uruchamiasz z niej komputer i robisz, co trzeba). Jak wolisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tej partycji, którą chcesz sformatować nie masz przypadkowo bootloadera? Włącz pokazywanie plików systemowych i ukrytych, i sprawdź, czy na dysku, który chcesz sformatować nie masz katalogu Boot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam plik Boot.BAK i jak dałem wyszukiwanie plików o nazwie "Boot" popatrzałem i był plik bootloader w tym pliku boot.BAK. Co mam począć z tym plikiem (nie będę kombinował ale podejrzewam że kliknięcie "usuń" nie zadziała).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest on na dysku, który chcesz sformatować, to format nie jest najlepszym pomysłem, bo później nie uruchomisz żadnego systemu bez dodatkowych zabiegów. Jeśli się na to zdecydujesz, to mogę napisać Ci jak to zrobić, ale będzie z tym trochę zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...