Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wloch95

Komputer sie nie uruchamia

Polecane posty

Siemka

Otoz mam taki problem, wczoraj niedaleko mojego domu uderzyl piorun i komputer mi sie zawiesil (Wiatraczki jeszcze dzialaly ale mialem czarny ekran i te swiatelka przy guziku do uruchomiania komputera sie juz nie swiecily) no i wylaczylem go w takim razie z pradu i potem sie juz niechcial wlaczyc spowrotem. Czy mozliwe ze spalil mi sie zasilacz ? Skad moge wiedziec co mi sie spalilo? Bo jak wyciagnalem wtyczke z zasilacza to sie iskry puscily. Probowalem zmienic kable, gniazdko itd. ale nic to nie dalo. W tamtym komputerze mam zasilacz 500 W ale nie mam pojecia z jakiej marki bo na nim nie jest napisana nazwa tylko czestotliwosc sama.

Sry ze tak chaotycznie napisane i bez polskich znakow ale pisze z telefonu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest dość prawdopodobnie ofiarą pioruna. Jeśli na sprzędzie nie ma żadnych przebarwień to jedyną drogą sprawdzenia jest sukcesywne sprawdzanie podzespołów metodą prób i błędów (sprawdzać podzespoły w innym komputerze czy działają).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny sprytny, który myślał, że przechytrzy naturę. Poszedł zasilacz, a wielce prawdopodobne, że pociągnął za sobą resztę sprzętu... Na twoim miejscu poszukałbym jakiegoś serwisu, ew. elektryka. Dobrze, że Cię nie zabiło przy babraniu się z uszkodzonym zasilaczem. Ajajajaj ludzie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz szczescie, to poszedl tylko zasilacz. Jesli pecha, to czeka Cie wymiana wiekszej ilosci podzespolow w komputerze. Najlepiej gdybys mial mozliwosc pozyczyc od kogos zasilacz (byle nie za slaby!) i sprawdzic, czy po podlaczeniu wszystkiego komputer Ci sie uruchomi czy tez nie. Niestety Twoj przypadek jest dowodem na to, ze w czasie burzy komputer powinien byc wylaczony, a dodatkowo warto zainwestowac w listwe antyprzepieciowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...