Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

willy

Którego GF GTX 460 wybrac i jakie zasilanie wystarczy?

Polecane posty

Hej,

Chce wymienic karte graficzna. Teraz mam GF GTX 280 ASUSa, a chce kupic Gigabyta GTX 460 1Gb. Zastanawiam sie tylko ktory model. Czy warto np zamiast wersji OC dolozyc okolo stówke i kupic SOC? A moze wogole lepiej innego producenta?

Zastanawiam sie tez czy zasilacz mi to uciagnie.

Konfiguracja kompa:

Procesor: Core 2 Duo E8400 3,0 OC do 4,2

Zasilacz: CHIEFTEC APS-500S - 500W, PFC, 24 db

Ram: 2x2Gb Patriot DDR3

do tego 2 wiatraczki 80mm, ktore wieja na dysk twardy.

Robilem testy i wydaje mi sie, ze spokojnie powinien byc zapas energii, ale wole spytac, bo lepiej zadac glupie pytanie, niz nie zadac i potem doplacac niepotrzebnie za wymiane czegos w kopmie ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz uciągnie, ale jest inny problem. Przy swoim procesorze trzymaj się z dala od GTX460 1GB - sterowniki tej karty zarżną Twój procesor. Ogółem nVidia zaliczyła ogromną wpadkę ze sterownikami do najnowszych kart.

http://nvision.pl/2-rdzeniowy-procesor-i-k...ndetails-1.html

Nie wspominając już o tym że przesiadka z GTX280 na GTX460 nie ma większego sensu, bo to są zbliżone wydajnościowo karty.

Wg mnie sensownym rozwiązaniem do tego procesora wydaje się być HD5850 Xtreme - do kupienia za <500zł na Allegro (nówka ze sklepu).Karta wydajniejsza od GTX460 1GB i tańsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle oO. Zakładam, że nowe sterowniki raczej nie naprawiają problemu..?:) Czyli jako zatwardziały fan nvidii nie mam wyjścia i muszę się przesiąść na ati?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bardzo odczuwasz że karta jest zbyt wolna? Bo to głównie od twoich odczuć zależy czy się opłaca wymieniać ;)

Wg mnie GTX280 wciąż jest dobry i osobiście bym zostawił tak jak jest, choć to moja prywatna opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to może trochę za bardzo przeceniam to, że nie mam obsługi dx11, bo generalnie wszystko cokolwiek uruchomiłem do tej pory nie potrafiło zajechać tego kompa..;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie, że płynnie by raczej nie hulało nic pod dx11;) dzięki za pomoc, pomyśle jeszcze i jak mnie coś najdzie, to pewnie znów zadam setki różnych pytań;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja mam jeszcze parę pytań ;p

1. HD 5870 jest z tego wszystkiego najlepszy? i to tak porządnie, z tego co widziałem w testach, przebija nawet najlepsze GFy i do tego żre mniej prądu

2. 2 stówy mniej znaczyło, że widziałem HD 6870 za minimum 700 około, a HD 5870, za minimum 900zł z hakiem. Jeśli znasz jakieś miejsce gdzie dostanę 5870 za 700 zł, to od razu biorę;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

huh, no to tak, wujek google nie gryzie.... DZIĘKI ;)

A właśnie miałem jeszcze spytać, czy robi dużą różnicę, którego producenta? Zwykle z przyzwyczajenia kupowałem Gigabyte.

Zasilacz chyba też to powinien spokojnie uciągnąć z zapasem.

i czy patrzeć w ogóle na karcie na wersje openGL?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie z tego co widziałem, oni maja chyba dość wydajne chłodzenie ; )

Mój zasilacz powinien dać radę, nie? z tego co widziałem, to ten HD 5870, ciągnie niewiele więcej niż mój GTX 280

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za pomoc :D Będę wiedział, co kupić jeśli zdecyduję się na wymianę karty w najbliższym czasie ;) chyba, że znów coś się zmieni na rynku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...