Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

czesio666

Oblivion - gra wyłącza się w losowych sytuacjach

Polecane posty

Ostatnio po raz drugi zainstalowałem sobie Obliviona, bo poprzednim razem skończyłem fabułę jeszcze przed 20 lvlem, więc czułem jakby niedosyt. Za pierwszym razem gra działała ok.

Tak czy inaczej teraz gra dotychczas działała dobrze, pomijając problem z rundll32, który poruszałem w innym temacie na forum. Coś tam przeczyściłem CCleanerem i innymi programami, które zalecił Sevard. Działało, chociaż nadal trzeba było dłuższą chwilkę poczekać, lub uruchomić po raz drugi.

Ale ostatnio, bodajże od kilku dni, mam ten problem, że gra w losowych sytuacjach, np. wczytywanie save'u, wchodzenie do jakiejś lokacji, lub w momencie, kiedy pokonuję przeciwnika, gra wyłącza się i pokazuje mi się komunikat windowsowy, że Oblivion przestał działać. Nie wiem czyja to wina, więc proszę Was o pomoc. :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj. Możesz też poszukać na dysku pliku mpeg2dmx.ax, jeżeli znajdziesz zmień jego nazwę na mpeg2dmx.ax.old (prawdopodobnie w C:\Windows\system32), to czasami rozwiązuje problem, mnie pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować zainstalować mody poprawiające wydajność, np Streamline, weOCPS (Windom Earle's Oblivion Crash Prevention System) czy Oblivion Stutter Remover. Są na TESNexus, wymagają OBSE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie działa, co napisał ten na górze, spróbuj... wyczyścić w środku komputer z kurzu.

Nie żartuję. Miałem podobnie z Wiedźminem, aż w końcu otworzyłem obudowę, aby zobaczyć co nie gra a tam pełno kurzu... przeczyściłem, nie znalazłem żadnej usterki, ale potem wszystko działało i nie wyłączało się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...