Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ravvcio

Temperatura PC-ta

Polecane posty

Mam problem odnośnie temperatur wnętrzności komputera. Grając w Portala 2 (na full) wyłączyła mi się (0 jakichkolwiek błędów), więc z sprawdziłem temp. i na karcie graficznej brakowało kilka stopni do przekroczenia 100*C i wszystkie inne podchodziły pod 80*C.

Komputer:

Oprogramowanie: Windows XP SP3

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2140 1.6GHz

Karta graficzna: GF 8600 GT 256MB

Karta dźwiękowa: Intel 82801GB ICH7

RAM: 2x Kingston 1GB DDRII

Płyta główna: GA 945P DS3

Dysk: ST3160815AS (149 GB, IDE)

Zasilacz: Take Me 400W

Temperatura kompa bez obciążenia:

beztytuubji.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura karty w spoczynku jest wysoka, ale z tym to bywa różnie. Na starym kompie miałem w spoczynku 65°, a w stresie 85° i było git, a karta choć ma już ponad pięć lat, działa nadal dobrze. Natomiast w stresie masz stanowczo za wysoką temperaturę i czyszczenie jest niezbędne, a kto wie może czeka cię wymiana pasty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. to program jakieś głupoty pokazuje (w spoczynku wiatrak 30%? w stresie 100%?), gdyż masz chłodzenie pasywne. Na tym jednak nie za bardzo się znam (nigdy nie miałem karty z takim chłodzeniem), więc nie będę się mądrzył. Ewentualnie możesz dodać wiatrak na obudowę, ale nie wiem czy to wiele zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę zmuszony sprawdzić temperature w biosie. HWMonitor pokazuje mi u procesora 40*C a w Evereście 1*C i drastycznie temp płyty mi spadła do 12*C

@PS Jak sprawdzić dokładnie model karty? Wiem tylko, że to Nvidia GF8600GT Silent-Pipe II. Zdjęcia nie mam jak zrobić, bo stery do telefonu mi nie działają a aparatu nie mam teraz

@EDIT:

Udało mi się ze starego kompa z procesora zdjąć wiatraczek (trochy przymały) i wmontować na grafe. Temperatura spadła o 10*C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...