Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wom3n

Wiesza mi się komputer podczas gry

Polecane posty

Otóż wiesza mi się komputer podczas gry w BFBC2 , niedawno kupiłem i chcę do jasnej cholery pograć! Nie jest to pierwszy raz , wieszał się przy takiej grze , starej z 2005 , Sniper Elite(może ktoś zna) ale przy CoD4 MW jak się zatnie komp to po paru godzinach gry a w Sniperze to co 5-60 min. A w BF to się zaloguje i nawet nie dam rady włączyć przeglądarki servów i już się zacina cholerstwo... Bardzo , i to bardzo mnie to [ciach]. Jak się zatnie to mi się ekran zacina w takie mieszane kwadraciki i jak coś leci to się dźwięk zacina i przestaje po chwili (nic nie słychać). Mój komputer(wszystko sprawdzane w menadżerze urządzeń) to ATI Radeon 4800 HD Series , procek (4 są) Intel Core 2 Quad CPU Q9300 @ 2.50Ghz , reszty wam nie powiem bo nie wiem jak sprawdzić (cholera , ja nawet nie jestem pewien czy wiem jak wygląda zasilacz) bo jestem takim laikiem , więc jakby coś to mogę powiedzieć więcej tylko powiedzcie jak... Aha , mam Viste 32bit , komp to Cooler Master PC Cosmos.

No , jeszcze zamieszczę zdjęcia(nie wiem co to za niebieskie guziki ale wcisnąłem wszystkie cztery, no i co to z tym napisem 600):

Moj komp

Sorry , ale nie chciało mi się zmieniać czasu w aparacie. I BŁAGAM ! Pomóżcie , kupiłem grę i chce [beeep] normalnie pograć na swoim komputerze , chociaż w Sniper'a tym bardziej w BF'a , bo granie w bf p4f jest nudne jak cholera...

Nie używaj wulgaryzmów na forum. Nawet jak jesteś zdenerwowany, pilnuj języka swoich wypowiedzi. [Turambar]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to skrzynka z której odchodzą wszystkie kable, przepisz to co jest napisane na jego tablicze. Poza tym, zaktualizuj sterowniki do karty graficznej i Directx. Podaj także temperatury (w spoczynku i stresie), możesz użyć programu HWMonitor. @Shoy- Na bank? Jesteś jasnowidzem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wom3n:

Po kolei:

1. Konfigurację komputera można sprawdzić np. przy pomocy programu CPU-Z (podaje dane nt. procesora, płyty głównej, pamięci, karty graficznej) oraz HD Tune (do dysku twardego - zakladka info podaje infromacje nt dysku, a health - stan jego zdrowia).

2. Jak widać na obrazku masz zasilacz Corsair HX 620W, czyli dobry.

Jak już wszystko sprawdzisz, podaj na forum. Zamieść też dane o których pisał antros22.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy... ale chyba wszyscy używają 400w , ja nie mam za mocnego? no tunerhd to juz sprawdziłem wczoraj i dzisiaj , temp 37 stopni , dysk ok , error scan wszystko ok (bez quick scanu) teraz sprawdzę tym następnym programem

@Edit: yyy... directx mam najnowszy , sterowniki też najnowsze:)

@antros22 = http://pclab.pl/art33371.html - tu masz wszytko o moim zasilaczu , to ten model co podał Mikael

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[b]@ Shoy - nie trolluj i nie krzycz, bo może się to źle dla Ciebie skończyć. Jak tak będziesz na innych pokrzykiwał, misiu, moderatorzy mogą przestać być mili.

EDIT: Zajrzałem do innego tematu i już wiem, że kolega zasłużył sobie na bana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1794130 - tu są wszystkie dane(chyba) , tylko dziw mnie , że tutaj pokazuje iż mam ATI Radeon 4870 HD a ja mam Radeon 4800 HD... Temperatura w HD Tune wyszła 37 stopni , no ale spróbuję pograć w CoD'a i zobaczę , w zakładce health jest wszystko ok , tak samo w error scan (normalnym , nie szybkim) też nic nie wyszło. Co do zasialcza - ja uważam , że jest z nim ok no ale w zasadzie wole się zdać na was.

p.s: co do linku - to może tak dam: 1794130.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu są wszystkie dane(chyba) , tylko dziw mnie , że tutaj pokazuje iż mam ATI Radeon 4870 HD a ja mam Radeon 4800 HD

:facelamp: 4800 to SERIA kart, nie ma karty HD4800. Wiem że się nie znasz, ale zawsze można wygooglować... Od jak dawna masz komputer, i kto ci go składał? Masz tak od zawsze czy od nie dawna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem na Xfire z autorem tematu i z tego co wywnioskowałem ma to sam zasilacz od 2-3 lat około z czego reasumuje że kompa też tyle ma.Dowiedziałem się że zasilacz chodzi cicho ( co dla mnie jest podejrzane i możliwe że wiatrak mu padł lub zostały zmniejszone obroty ewentualnie w ogóle się nie kręci ) prócz tego wg. mnie z tego co zrozumiałem te problemy są od zawsze.Ja postawiłem na zasilacz.Z dodatkowych informacji wiem że bez karty graficznej jest tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zająć eliminacją potencjalnych przyczyn:

dysk ok

Uwierzę, jak zobaczę screena z zakładki Health HD Tune lub czegoś podobnego. To że napisane jest OK, to jeszcze nie do końca znaczy że tak jest.

Przydałyby się również temperatury procesora i karty graficznej, zarówno w spoczynku (np. kilka chwil po odpaleniu Windows), jak i w stresie (np. podczas grania).

Zasilacz - dobra, solidna konstrukcja (ostatniego bym go podejrzewał o mącenie), ale nawet najlepszym może przy którymś egzemplarzu nie wyjść. Pomiar napięć miernikiem nie zaszkodzi.

Dowiedziałem się że zasilacz chodzi cicho ( co dla mnie jest podejrzane i możliwe że wiatrak mu padł lub zostały zmniejszone obroty ewentualnie w ogóle się nie kręci )

Z tego co mi wiadomo ten zasilacz jest dosyć cichy z natury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicha praca tego zasilacza, to nic nienormalnego ;) Ja go używam i sprawuje się świetnie - także od trzech lat, w bardzo podobnym sprzęcie. Ostatnio mierzone napięcie - miernikiem i ciągle V jest dobre i bardzo stabilne - nawet pod obciążeniem ;)

Ale jednak trzy lata, to trzy lata. Nie wiadomo ile pożyje, wiec do nowego kompa zakupiłem Antec TruePower New TP-650 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam taką opinię co Mikael, daj screeny. Jeśli chodzi o temperatury to nalepiej użyj programu HWMonitor. Mały offtop: Mikael mam pytanie; ani HWM, ani CPU- Z nie wykrywają mojej karty graficznej. Niezbyt się tym przejmuje, gdyż GPU-Z i Riva, nie tyko że wykrywają, ale w przypadku Rivy mogę zmieniać różne ustawienia mojej karty. Czy to jest wina czujników na płycie i czy mam powód do zmartwienia? EDIT: @down- Ok, dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img153.imageshack.us/g/hdtunehealthmydisc.jpg/

tu są te screeny - z HWMonitor i z HD Tune Pro , zakładka health. Screen z HW posiada temperature po grze w CoD 4 MW , natomiast screen z HD Tune ma temp tuż po włączeniu komputera.

Niestety muszę was przeprosić , ponieważ wyjeżdżam na jeden dzień i nie będę miał neta ale jutro wrócę więc na waszą pomoc dalej liczę :)

:facelamp: 4800 to SERIA kart, nie ma karty HD4800. Wiem że się nie znasz, ale zawsze można wygooglować... Od jak dawna masz komputer, i kto ci go składał? Masz tak od zawsze czy od nie dawna?

Komputer mam gdzieś 2/3lata (dokłanie nie pamiętam) , składała go jakaś firma - nie kupiony w hipermarkecie tylko złożono go w jakiejś firmie. Mam tak od zawsze , tzn. pare miesięcy po kupnie - może rok nawet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko opisać to co widzę na obrazku. A widzę na nim dużą ilość operacji przerwanych z powodu przekroczenia czasu czekania na odpowiedź, co zazwyczaj oznacza problemy z zasilaniem dysku (wystarczy, że np. kabelek jest skorodowany lub źle wpięty i kłopot gotowy) oraz sporą ilość błędów wyszukiwania (zwykle wzrasta ona przy okazji uszkodzenia systemu pozycjonowania, silnika serwo lub na skutek uszkodzeń termicznych). Jako że dysk jest Seagate, może pomóc aktualizacja firmware.

Spojrzałem też na drugi obrazek. Te temperatury to w spoczynku czy podczas grania? Bo jak to pierwsze, to są ciut za wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to temperatury podczas gry. Grałem około godziny , a temp po włączeniu kompa wynosi ok. 30 stopni średnio (najczęściej 32). Ale co ma dysk do gry? Wszystkie pliki jakie na nim przechowuje działają , ogólnie komputer ma pojemność 500GB. A co do pomiarów zasilacza - na tym HWMonitor wyszło , że mam 1.26 V - to jest dobre napięcie?

Jeszcze mam pytanie - tam są jakieś Fans PWM - czemu wszystkie są na 0%? Co to w ogóle jest?

@EDIT: Dzisiaj znalazłem coś takiego(klik) , jeśli mówisz , że mam dysk Seagate... Tylko nie wiem jak sprawdzić czy mam dysk z serii 7200.11 i w ogóle jaki mam dysk (seria czy model) , tylko pojemność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...