Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HJKel

Problem z obrazem podczas uruchamiania

Polecane posty

Witam. Niedawno spalił mi się zasilacz, więc kupiłem nowy mocniejszy i od tego momentu podczas uruchamiania systemu pojawił się problem. Mianowicie uruchamiam komputer pokazuje się obraz aż do momentu ładowania się Windowsa, po załadowaniu obraz znika i pomaga restart po którym wszystko uruchamia się tak jak powinno. Próbowałem format i nic nie pomógł, następnie zainstalowałem Windowsa 7 i nadal żadnej poprawy.

Procesor - Core 2 Duo E6420

Płyta główna - Gigabye P35-DS3R

Ram - Patriot 2 GB CL 5

Karta Graficzna - Radeon 4870

Zasilacz - Chieftec 600W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy znika, czy monitor się wyłącza? Na początek, jeśli masz możliwość to sprawdź kartę na innym kompie, albo ewentualnie sprawdź inną kartę na swoim. Odinstaluj sterowniki do karty (drivercleaner) i zainstaluj je ponownie (zainstaluj najnowsze, jak to nic nie da to spróbuj ze starszymi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy znika, czy monitor się wyłącza? Na początek, jeśli masz możliwość to sprawdź kartę na innym kompie, albo ewentualnie sprawdź inną kartę na swoim. Odinstaluj sterowniki do karty (drivercleaner) i zainstaluj je ponownie (zainstaluj najnowsze, jak to nic nie da to spróbuj ze starszymi).

Obraz po załadowaniu się systemu znika a monitor po chwili wyłącza się. W tym momencie nie mam możliwości sprawdzenia karty na innym komputerze a próba ze sterownikami nic nie dała.

a przy montowaniu zasiłki podłączyłeś prawidłowo zasilanie do grafy (chyba 2x6pin powinno być dla 4870), warto też sprawdzić jak wygląda sprawa z temperaturą?

Zasilanie jest podłączone prawidłowo, natomiast temperatury przedstawiają się następująco:

123yb.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są temperatury w spoczynku? Jeśli tak, to karta ma za ciepło. Sprawdź czy jej chłodzenie nie jest zakurzone i czy w ogóle działa.

Tak to były temperatury w spoczynku, chłodzenie działa jak najbardziej. Kartę przeczyściłem sprężonym powietrzem i temperatury spadły nieznacznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nałożenie nowej pasty coś pomoże. Daj jeszcze raz screeny (w spoczynku i w stresie) z temperaturami.

Temperatury w spoczynku były po 15 minutach od uruchomienia komputera, poza przeglądarka nic w tle nie było uruchomione, natomiast temperatury w stresie podczas 30 minutowej gry w Crysis`a 2.

spoczynek.th.jpg

stresu.th.jpg

A Stary zasilacz, nie uwalił Ci czasem karty?

Takie tempy w spoczynku, to makabra :)

Ciężko mi to stwierdzić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakiś benchmark, i przyłóż rękę do karty graficznej. Sprawdź czy faktycznie jest tak źle, bo mi się wierzyć nie chce. Albo to chłodzenie wcale nie działa, albo masz uwalone czujniki :)

Odpaliłem benchmarka i karta była bardzo gorąca, a chłodzenie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie myślę, że to żaden problem. Trzeba zdjąć całe chłodzenie, usunąć starą pastę, nałożyć nową i wszystko znowu złożyć. To zależy też jakie to chłodzenie. Podaj jaki dokładnie to model HD4870. Ale generalnie wszystkie rozbiera się mniej więcej podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...